Teatras į bankrotą nekrenta

Kelmės mažojo teatro nuotr.
Prieš keliolika dienų įvykusi Kelmės mažojo teatro premjera Miro Gavran komedijos „Mano žmonos vyro sugrįžimas“ patinka žiūrovams.
Kelmės mažasis teatras startavo su nauja premjera kroatų dramaturgo Miro Gavran buitine komedija „Mano žmonos vyro sugrįžimas“. Pjesę režisavo Gediminas Trijonis.

Gimė per karantino mėnesius

Scenografiją spektakliui kūrė Kelmės kultūros centro dailininkas Evaldas Jasiūnas, kostiumų dailininkė Inga Šveistienė. Pagrindinius vaidmenis atliko Austėja Gendvilaitė (Dragica), Armandas Lazdauskis ir Kęstutis Mosėjus.

Premjerą šią vasarą Kelmės mažasis teatras parodė du kartus. Dabar koncentruosis į Valsybės dienos – liepos šeštosios minėjimo renginį, kurį teatras organizuoja jau keleri metai iš eilės. Po jo kolektyvas išeis atostogų. Taigi, premjerą jos nemačiusiems žiūrovams pavyks išvysti jau tik rudenį.

Rudeniop kelmiškiams bus pristatyta ir dar viena premjera Algimanto Armono režisuotos M. Zoščenkos „Vedybos“.

Kolektyvas keičiasi

„Krapštomės iš po karantino lapų, – su humoru apie teatro veiklą pasakoja A. Armonas. – Į bankrotą nekrentame. Prieš karantiną turėjome nemažai gastrolių. Turime užsakymų ir dabar. Tačiau labai išsiplėsti su premjeromis negalime. Kiekvienam naujam pastatymui reikia lėšų. Turime mokėti už darbą dailininkui scenografui, kostiumų dailininkei, kitiems techniniams darbuotojams.“

Teatro vadovas sako, jog darbą šiek tiek apsunkina ir aktorių kaita. Antai prieš pusantrų metų statytą premjerą reikia atnaujinti, nes teatrą paliko vieną iš pagrindinių vaidmenų atlikęs Modestas Vaitkevičius. Padirbėjęs Kelmėje ketverius metus jaunas aktorius ieško laimės didesniame mieste.

Prieš keletą metų teatrą paliko ir kitas talentingas aktorius Vaidas Praspaliauskas, gavęs darbo Alytaus teatre.

„Dabar jaunimas – mobilus. Ieško kur geriau. Ne taip kaip Armonas atėjo į Kelmę ir pasiliko visiems laikams“, – juokauja teatro vadovas.

Net dvi talentingos teatro moterys išėjo motinystės atostogų, augina atžalas.

Išėjusius kol kas dar yra kuo pakeisti. Baigusiųjų Šiaulių universiteto Estrados meno studijas jaunų žmonių akys dažnai krypsta į Kelmės teatrą. Atėjo nauja aktorė Austėja Gendvilaitė. Įsitvirtinti Kelmės teatre bando Kęstutis Mosėjus.