Tautodailininkai pavasariui atvėrė langines

Tautodailininkai pavasariui atvėrė langines

Tau­to­dai­li­nin­kai pa­va­sa­riui at­vė­rė lan­gi­nes

Šiau­lių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Et­ni­nės kul­tū­ros ir tra­di­ci­nių ama­tų cent­re pa­va­sa­rį pa­skel­bė šiau­lie­čių tau­to­dai­li­nin­kų Lai­mu­tės ir Ze­no­no Tom­kų mar­gu­čių ir lan­gi­nių pa­ro­da.

Lai­mu­tė – tau­to­dai­li­nin­kė, mu­zie­ji­nin­kė, Šiau­lių „Auš­ros“ mu­zie­jaus edu­ka­ci­nių pro­gra­mų ku­ra­to­rė, o Ze­no­nas – medžio dirbinių meistras.

Pa­ro­do­je eks­po­nuo­ja­mus 322 mar­gu­čius iš­mar­gi­no abu, o lan­gi­nės – Ze­no­no ran­kų kū­ry­ba. Mar­gu­čiai mar­gin­ti tik tra­di­ci­niais liau­diš­kais iš se­no­vės mū­sų die­nas pa­sie­ku­siais bū­dais. Mar­gi­ni­mo raš­tams nau­do­ti ir se­nie­ji ar­cheo­lo­gi­niai mo­ty­vai – žal­čiu­kai, viš­tų pė­de­lės, že­mės, kry­žiaus ženk­lai. Tau­to­dai­li­nin­kai jau se­no­kai kau­pia įspū­din­gą mar­gu­čių ko­lek­ci­ją ir jai eks­po­nuo­ti spe­cia­liai yra pa­ga­mi­nę mar­gu­čių kal­ve­lę, ku­rio­je su­dė­ti mar­gu­čiai.

Ze­no­nas – ži­no­mas me­džio meist­ras, su­kū­ręs ne vie­ną me­di­nę skulp­tū­rą, jis – ir ži­no­mas py­nė­jas iš vy­te­lių, ga­mi­na au­di­mo stak­les ir pa­ts jo­mis au­džia.

Pa­ro­dos ati­da­ry­me kon­cer­ta­vo Kul­tū­ros cent­ro folk­lo­ro an­samb­lis „Ne­sens­tan­tys šir­di­mi“, va­do­vau­ja­mas Bi­ru­tės Poš­kie­nės. Kar­tu su an­samb­liu dai­nuo­ti bu­vo pa­kvies­ti ir pa­ro­dos au­to­riai Lai­mu­tė ir Ze­no­nas, ku­rie dai­nuo­ja tau­to­dai­li­nin­kų folk­lo­ro an­samb­ly­je „Mar­gu­lis“.

„Šiau­lių kraš­to“ inf.

Et­ni­nės kul­tū­ros ir tra­di­ci­nių ama­tų cent­ro nuo­tr.

Šiau­lie­čių tau­to­dai­li­nin­kai Lai­mu­tė ir Ze­no­nas Tom­kai kur­šė­niš­kiams pri­sta­tė mar­gu­čių ir lan­gi­nių pa­ro­dą.