Taryba vieningai balsavo už finansinės anarchijos rinkinį

Taryba vieningai balsavo už finansinės anarchijos rinkinį

Taryba vieningai balsavo už finansinės anarchijos rinkinį

Tebesitęsia skandalas dėl finansinės anarchijos Papilės ambulatorijoje, o jos vyriausiasis gydytojas Gintautas Masevičius lieka atsitvėręs tylos siena nuo viešumos.

Akmenės rajono savivaldybės taryba vienbalsiai nusprendė pritarti šios viešosios įstaigos 2014 metų veiklos ataskaitai ir patvirtinti finansinių ataskaitų rinkinį.

Vytautas RUŠKYS

vytautas@skrastas.lt

Papilės ambulatorijos vyriausiasis gydytojas G. Masevičius tvirtino Tarybos posėdyje, kad „ambulatorija savo pagrindinę veiklos užduotį teikti asmens sveikatos priežiūrą vykdo ganėtinai sėkmingai“.

Jis pasisiūlė „mielai atsakyti į klausimus“ Tarybos nariams. Tačiau nė vienas jų nepasinaudojo teise išgirsti apie finansinius pažeidimus.

Vienintelis rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, kuris prieš kelias savaites paskyrė papeikimą G. Masevičiui už aplaidų ir nerūpestingą darbo pareigų vykdymą, pasidomėjo: „O kaip su tais pinigais, kur dingo?“

G. Masevičius tepasakė, kad yra parašęs pareiškimą prokuratūrai ir vyksta tyrimas.

„Krašto žinios“ rašė, kad Akmenės rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba nustatė, jog Papilės ambulatorijos vyriausiasis gydytojas neužtikrino teisingo darbo laiko apskaitos, darbo krūvių, darbo apmokėjimo teisinio reguliavimo laikymosi, tinkamo valstybės ir Savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimo, teisėto kasos ir bankinių operacijų atlikimo, teisingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, transporto naudojimo, viešųjų pirkimų planavimo ir procedūrų organizavimo, efektyvios vidaus kontrolės veiksmingumo.

Tokios finansinės anarchijos narpliojimas prasidėjo atliekant įstaigos 2014 metų finansinę atskaitomybę. Paaiškėjo, kad netvarkingai buvo pildoma kasos knyga, joje klaidingai nurodyti pinigų likučiai, todėl neaišku, kur dingo keliolika tūkstančių litų.

Savivaldybės kontrolieriai atlikto audito ataskaitoje padarė prielaidą, kad Papilės ambulatorijos kasos ir bankinės operacijos buvo tvarkomos galimai apgaulingai, o vykdyti veiksmai gali turėti nusikalstamos veikos požymių.

Tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininkė Zofija Paulikienė teigė „Krašto žinioms": „Kontrolierių nustatyti trūkumai yra pašalinti, o permokėti pinigai įnešti į rajono biudžetą“.

Akmenės rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos duomenimis, G. Masevičiaus šeima sugrąžino 1978 eurus į Papilės ambulatorijos sąskaitą.

Tačiau Akmenės rajono policijos komisariatas tebetęsia vasario mėnesį pradėtą ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 1 dalį (vagystė).

Tyrėjai nenurodo keliems asmenims pareiškė įtarimus ir ar atliko apklausas, nes taip siekiama nepakenkti tyrimui.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas tvirtino, kad nėra nustatyta maksimalių terminų baigti tyrimą.

Autoriaus nuotr.

KLAUSIMAS: Papilės ambulatorijos vyriausiasis gydytojas Gintautas Masevičius išsisuko nuo išsamaus atsakymo į klausimą: „O kaip su tais pinigais, kur dingo?“