Taryba sušvelnino savo nuosprendį

Taryba sušvelnino savo nuosprendį

Taryba sušvelnino savo nuosprendį

Nuo Žarėnų pagrindinės mokyklos nuslinko grėsmė būti uždarytai, bet ryškios permainos ji vis dėlto neišvengs.

Algimantas BRIKAS

brikas@skrastas.lt

Mokykla nepritarė pertvarkai

Savivaldybėje sudarytos darbo grupės parengtame Šiaulių rajono mokyklų tinklo pertvarkos iki 2015 metų plano projekte buvo numatyta, kad Žarėnų pagrindinė mokykla nuo ateinančių metų rugsėjo 1-osios bus uždaryta, nes joje mažai mokinių.

Mokyklos, kurioje mokosi 61 mokinys, bendruomenė tokiai pertvarkai nepritarė.

Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Juditos Šertvytienės, mokyklos rašte nurodoma, kad vaikams nebus saugu važinėti į kitas mokyklas.

Kad Žarėnų vaikai norėtų mokytis už 18 kilometrų esančioje Gruzdžių gimnazijoje, nors iki Šakynos pagrindinės mokyklos – 6 kilometrai. Kad specialiųjų poreikių vaikams nebus užtikrintos ugdymosi sąlygos, nors tokie pat specialistai, ir socialinis pedagogas, ir logopedas, dirba ir Žarėnų, ir Šakynos mokykloje.

Rašte taip pat minima, kad Šakynos mokykloje organizuojami šermenys. Išsiaiškinta, kad jie vyko du kartus išskirtiniais atvejais – kai žuvo šios mokyklos mokiniai.

Į ginčą įsikišo ministerija

Švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka, tuo atveju, kai mokyklos taryba nepritaria pertvarkos planui, jis su visais priedais turi būti siunčiamas ministerijai. Tai ir buvo padaryta.

Šiaulių rajono savivaldybei skirtame Švietimo ir mokslo ministerijos rašte, pasirašytame viceministro Vaido Bacio, nurodoma, kad pagal mokinių skaičių ir Žarėnų, ir Šakynos pagrindinė mokykla nebeatitinka mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių.

Vienu iš jų punktų nustatyta, kad klasės, tam tikrais atvejais jungtinės, sudaromos taip, kad užtikrintų bendrųjų ugdymo programų ir planų įgyvendinimą ir atitiktų klasių sudarymo mokslo metų pradžioje kriterijus.

Atsižvelgdama į tai, kad Žarėnų mokyklos pirmose klasėse dar bus 20 mokinių, ministerija Savivaldybei pasiūlė svarstyti galimybę Žarėnų pagrindinę prijungti prie Šakynos pagrindinės mokyklos, Žarėnuose paliekant pradinio ugdymo skyrių.

„Viskas – žmonių labui

Savivaldybės darbo grupė, atsižvelgdama į Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymą, patikslino rajono mokyklų tinklo pertvarkos 2012 – 2015 metų bendrojo plano projektą. Jame nurodoma, kad Žarėnų pagrindinė mokykla reorganizuojama į Šakynos pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo (1 – 4 klasės) skyrių.

Planas aptartas rajono Tarybos posėdyje.

Priminta, kad Žarėnų mokykloje mažėja vaikų, brangiai kainuoja juos išlaikyti.

Žarėnų kaimo bendruomenės pirmininkė Jolanta Gedaminskienė Tarybos posėdyje klausė, ar nebūtų geriau miestelio pagrindinę mokyklą padaryti pradine jau nuo šių metų rugsėjo 1-osios? Nes mokyklą pertvarkant nuo ateinančių metų rugsėjo, vėl tęsis „perversmai visokie“.

Liberalų sąjūdžio atstovas Taryboje Vidmantas Šulčius priminė Savivaldybės strateginį planą, Šiaulių rajono viziją iki 2017 metų. Jos prioritetas – gerinti ugdymo aplinką, didinti švietimo paslaugų prieinamumą.

„Viską mes geriname, viskas – žmonių labui, bet mokyklas ir medpunktus mes toliau labai gražiai, palengva smaugiame, smaugiame ir uždarome. Pinigų trūksta – uždarysime mokyklą“, – su ironija kalbėjo V. Šulčius. Jo nuomone, Žarėnų mokyklai trūkstančių 111 tūkstančių litų rajono biudžete būtų galima surasti.

Apie susitikimą nebuvo pranešta

J. Gedaminskienė iškėlė ne tik Žarėnuose uždavinėjamą klausimą: o kas bus su mokyklos pastatu?

„Žarėnuose nebeliks švietimo, galų gale sunaikinsime kultūrą, nu ką, – dėsime bažnyčią ant tekinukų, nutrauksime, – ir viskas, nebėra kaimo“, – su dar viena ateities vizija pasidalino J. Gedaminskienė.

Vicemeras Antanas Bezaras priminė kaimo bendruomenės aktyvui siūlęs derėtis su mokykla, kad bendruomenė galėtų įsikurti mokykloje, kuri numatyta mokytis 216 moksleivių. Į ją keltis atsisakyta. Mokykloje būtų ir medpunktas, biblioteka, vietos pakaktų ir mokyklai.

Paklausta, kodėl bendruomenės atstovai nedalyvavo Žarėnų mokykloje vykusiame susirinkime, kuriame buvo kalbamasi apie jos likimą, J. Gedaminskienė atsakė, kad apie būsimą susirinkimą nežinoję.

Po prašymų neuždaryti mokyklos bendruomenės nariai pasirašė, o susitikime su Savivaldybės ir Tarybos atstovais dalyvavę „kviestiniai svečiai“. Apie jį nebuvo pranešta net moksleivių tėvams.

Nuspręsta

Rajono bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 metų bendrąjį planą Taryba patvirtino. Jam pritarė 14 Tarybos narių, jos mažumoje esantys 4 Darbo partijos ir 2 liberalų sąjūdžio atstovai balsuojant susilaikė.

Pertvarkos plane taip pat nurodoma, kad Kuršėnų Pavenčių vidurinė mokykla tampa pagrindine nuo šių metų rugsėjo 1-osios, Kužių ir Bazilionų vidurinės – nuo 2015-ųjų rugsėjo.

Kužių vidurinės mokyklos Gilaičių skyrius-pradinė mokykla, ir Micaičių mokykla-darželis šiemet uždaromi.

Kurtuvėnų pradinė mokykla nuo šių metų rugsėjo tampa mokykla – universaliu daugiafunkciu centru.

Raudėnų pagrindinė mokykla – universaliu daugiafunkciu centru, vykdančiu ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ugdymo programas, tampa nuo 2015-ųjų.

Esant būtinybei, kiekvienais metais, bet ne vėliau kaip iki kovo 31 dienos, planą numatyta koreguoti, atsižvelgus į rajono demografinę, ekonominę ir socialinę situaciją.

PASTATAS: Statant Žarėnų mokyklą buvo numatyta, kad joje galės mokytis 216 moksleivių.

Autoriaus nuotr.

 

VADOVĖ: Žarėnų kaimo bendruomenės pirmininkė Jolanta Gedaminskienė nerimauja, kad be šeimininko likęs pastatas nebūtų išdraskytas.

 

MISIJA: Mokyklų tinklo pertvarkos projektą pristato Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė.

ĮŽVALGA: Rajono Tarybos narys Vidmantas Šulčius pastebėjo, kad vis kalbama apie pinigus, o ne apie tai, kad žmonėms reikalingos mokyklos, kultūros įstaigos.