Švietimo darbuotojų profsąjunga reikalauja aiškumo

Švietimo darbuotojų profsąjunga reikalauja aiškumo

Ar mokyklos vadovas turi teisę dirbti dar ir mokytoju, kai mokytojai jo vadovaujamoje mokykloje turi tik po 16 pamokų? Ar jis gali sau taikyti didesnį atlyginimo koeficientą, kai mokytojai dirba už patį mažiausią? Ar gaus šešių mėnesių išeitines kompensacijas savo darbo vietą jaunesniems kolegoms užleidžiantys mokytojai pensininkai?

Tokie klausimai buvo keliami prieš naujuosius mokslo metus Lietuvos švietimo įstaigų profsąjungos Kelmės rajono susivienijimo susitikime su rajono vadovais.

Regina MUSNECKIENĖ

reginamus@skrastas.lt

Ar visi direktoriai atsisakys pamokų?

Susitikime dalyvavo Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos Kelmės rajono susivienijimo pirmininkė Lilija Paradnikienė, Kelmės rajono profsąjungos pirmininkės pavaduotoja Levonė Enzelienė, „Aukuro“ pagrindinės mokyklos profsąjungos pirmininkė Sigita Rukaitė ir „Ąžuoliuko“ lopšelio-darželio profsąjungos pirmininkė Elena Tulčinienė.

Naujoji Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pakeitė kai kuriuos švietimo įstaigų darbuotojų tvarkos apmokėjimo už darbą aprašo punktus. Pagal ankstesnę tvarką mokyklos vadovas privalėdavo turėti penkias pamokas.

Pakeitus apmokėjimo tvarką, pamokų direktorius neprivalės turėti, o atlyginimas liks tas pats. Pamokos bus atiduodamos mokytojui specialistui. O direktoriui paliekamos tik tuo atveju, jeigu mokykla neturi specialisto.

Tačiau kai kurie mokyklų vadovai be privalomų penkių pamokų sudarydavo papildomą sutartį dėl mokytojo pareigų ir papildomai gaudavo dar kelias savaitines pamokas, nors tos mokyklos mokytojams susidarydavo tik 16 pamokų savaitinis krūvis.

Papildomas sutartis direktoriai galėdavo pasirašyti su savo pavaduotojais.

Profsąjungų atstovai kėlė klausimą, kad mokyklų vadovai papildomo darbo sutartis galėtų sudaryti tik su Savivaldybės administracijos direktore. Rekomendavo tokių sutarčių nepasirašyti, nes direktoriai gauna atlyginimą už vadovavimą. Tuo tarpu mokytojai turi tenkintis nepilnais krūviais.

Kaip informavo Lietuvos švietimo įstaigų darbuotojų profsąjungos Kelmės susivienijimo pirmininkė L. Paradnikienė, profesinę sąjungą neramina ir tai, jog kai kurių švietimo įstaigų vadovai mokytojų reikalauja dirbti už patį mažiausią atlyginimo koeficientą, o patys dirba už vidutinį arba maksimalų.

Susitikime reikalauta, jog direktorių atlyginimas nebūtų mokyklos vidaus reikalas. Koeficientą nustatytų Savivaldybės administracija, suderinusi su profsąjungų atstovais.

Mokyklą palikti planuoja 15 pensininkų

Motyvuojant mokytojus pensininkus palikti mokyklą ir užleisti darbo vietą jauniems specialistams, Vyriausybė nusprendė darbo atsisakantiems pensininkams skirti lėšų šešių mėnesių išeitinėms kompensacijoms.

Profsąjungų atstovai Savivaldybės administracijos klausė, kiek mokytojų ketina išeiti užtarnauto poilsio, ar Savivaldybei užteks lėšų išeitinėms kompensacijoms?

Šį rugsėjį mokyklą ketina palikti 15 pensininkų. Tačiau, pasak L. Paradnikienės, Vyriausybė skyrė tik 40 procentų kompensacijoms reikalingų lėšų. Vadinasi, ne visi mokyklą susiruošę palikti pensininkai gaus pusmečio atlyginimo kompensaciją. Juolab, kad mokėti tokias kompensacijas nori ne visi mokyklų vadovai. Tuomet tikėtina, jog kai kurie ir neatsisakys darbo.

„Šis metas – sudėtingas, nes Švietimo skyrius likęs be vadovo. Kol įvyks konkursas ir bus paskirtas kitas žmogus, gali prasidėti ir naujieji mokslo metai. Norėtume pasirašyti trišalę sutartį ir kuo greičiau spręsti susikaupusias problemas,“ – sakė L. Paradnikienė.