Šventėje sukosi liaudiškų šokių šokėjai

Zigmo RIPINSKIO nuotr.
Nuotaikingi kolektyvų šokiai.

Šiaulių rajone, Kuršėnuose, vyko linksma liaudiškų šokių šventė-apžiūra „Šoksim šokymėlį 2024“. Koncerto metu buvo galima išvysti vaikų kolektyvus iš penkių Šiaulių rajono ugdymo įstaigų ir Savivaldybės kultūros centro.

Šoko Šiaulių rajono Gruzdžių gimnazijos 2–4 klasių jaunučių liaudiškų šokių grupė, Ginkūnų S. ir Vl. Zubovų progimnazijos jaunučių liaudiškų šokių grupė, Meškuičių mokyklos 6–7 ir 4–5 klasių jaunių liaudiškų šokių grupės, Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro 3b klasės jaunučių liaudiškų šokių grupė.

Net tris kolektyvus pristatė Šiaulių rajono Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazija.

Taip pat šventėje dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų liaudiškų šokių studija „Diemedėlis“.

Kadangi vyksta pasiruošimas Regioninei dainų šventei ir šimtmetį mininčiai Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“, visi kolektyvai atliko švenčių programai numatytus šokius „Batų batai“, „Kačiukai“, „Laikrodukas“, „Pupos“, „Seku, seku pasaką“, „Vyželė“.

Įteikdamas dalyvių pažymas, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus teigė, jog, „kai kalbame apie tautos lobyną, mintys krypsta į ilgaamžes ir gilias tradicijas – nuo seno šokis yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis, atspindi mūsų charakterį, mūsų moralę ir šiandien liaudiškas šokis nepraranda savo vertės“.