Susitikimas nukėlė į 2050 metų kovo 11 dieną

ŠAT nuotr.
Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos septintokai viešėjo Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmuose.

Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos septintokai pirmą kartą lankėsi Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmuose ir bendravo su Joniškio rūmų teisėju Vidmantu Gestautu bei teisėjo padėjėja Simona Norušaitiene. Mokiniai ne tik domėjosi teismų veikla, bet ir parengė specialų interviu su S. Norušaitiene apie tai, kaip Joniškis galėtų atrodyti 2050 metais.

Septintokų apsilankymo tikslas – sužinoti daugiau apie teismų veiklą. Jie domėjosi bylomis, kurias nagrinėja teismai, klausė, kuo baudžiamosios bylos skiriasi nuo civilinių bylų, ar teismo posėdžiai yra įrašinėjami ir filmuojami, proceso dalyviais, kokias vietas posėdžių salėje jie užima.

Teisėjas V. Gestautas ir teisėjo padėjėja S. Norušaitienė atsakė į visus septintokų klausimus, parodė Joniškio rūmų patalpas, posėdžių sales, teisėjų pasitarimo kambarį, kaltinamųjų laikymo patalpas, Joniškio rūmų eksponatų kolekciją.

Susitikimo pabaigoje moksleiviai parengė specialų interviu su teisėjo padėjėja S. Norušaitiene apie 2050-ųjų kovo 11-ąją. Septintokų tikslas – išsiaiškinti, kuo kiekviena įstaiga yra svarbi Joniškio miestui ir kaip Joniškis galėtų atrodyti 2050 metais. Todėl mokiniai, pasklidę po Joniškio miesto įstaigas, visur ėmė interviu iš vieno darbuotojo.

Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos mokiniai vykdė integruoto ugdymo ir ugdymo intensyvinimo dieną, skirtą Kovo 11-ajai.