Stebuklingas staliukas keliauja per bibliotekas

Stebuklingas staliukas keliauja per bibliotekas

Ste­buk­lin­gas sta­liu­kas ke­liau­ja per bib­lio­te­kas

Rin­gu­vė­nų bib­lio­te­ko­je (Šiau­lių r.) vai­kų bū­rys ap­spi­tęs spal­vo­to­mis švie­so­mis val­do­mą sta­liu­ką ir švie­čian­tį mol­ber­tą. Kai ku­riems šios nau­jo­vės kol kas net įdo­miau už čia pat sto­vin­čius ypač vi­lio­da­vu­sius kom­piu­te­rius.

Bib­lio­te­ki­nin­kė Ja­ni­na But­no­rie­nė ro­do jau ne­pil­ną pa­ke­lį ma­nų kruo­pų. Jo­mis vai­kai pie­šia ant švie­sos spal­vo­mis val­do­mo sta­liu­ko.

Ap­va­lu­sis švie­sos te­ra­pi­jos sta­liu­kas – ne­di­de­lis, leng­vas, su kraš­te­liu smė­liui ar ki­tiems bi­riems pro­duk­tams su­lai­ky­ti, skir­tas žai­di­mui ir dai­lei. Toks pie­ši­mas ska­ti­na mąs­ty­mą, la­vi­na vaiz­duo­tę. Pieš­ti ant jo ga­li­ma tep­tu­kais, men­te­lė­mis ar tie­siog pirš­tais.

„Švie­čian­tis mol­ber­tas“ – tai švie­čian­tis stik­las. Ant jo ga­li­ma pieš­ti ak­va­re­le, gua­šu ar nu­plau­na­mais mar­ke­riais. Nu­pieš­tas pa­veiks­liu­kas ga­li tap­ti vis ki­toks, te­rei­kia pa­keis­ti švie­sos spal­vą. Švie­čian­tį mol­ber­tą ga­li­ma nau­do­ti dau­gy­bę kar­tų.

Šios vai­kų mė­gsta­mos nau­jo­vės, įsi­gy­tos Kur­šė­nų Vy­tau­to Vit­kaus­ko bib­lio­te­kos, da­bar ke­liau­ja ir per Šiau­lių ra­jo­no mies­te­lių, gy­ven­vie­čių bib­lio­te­kas, su­da­ry­da­mos kon­ku­ren­ci­ją kom­piu­te­riams, prie ku­rių taip pat ap­stu lan­ky­to­jų.

„Kraš­to ži­nių“ inf.

Al­gi­man­to BRI­KO nuo­tr.

NAU­JO­VĖ: Žai­di­mus, pa­dė­tus ant Rin­gu­vė­nų bib­lio­te­kos sta­lo, grei­tai pa­mė­go vai­kai.