
Naujausios
Sportininkų šeima jau garsėja Europoje
Girbutkiuose gyvenanti Arno ir Rasos Kanapeckų šeima – gyvas pavyzdys tiems, kurie kasdien pasižada mankštintis ar bėgioti nuo rytojaus. Be kaimo aikštynų, bėgimo takų prieš penkerius metus sportuoti ėmusi šeima jau pasiekė ir europinių laimėjimų.
Janina VANSAUSKIENĖ
pakruojis@skrastas.lt
Nustebino neįprastu pasirodymu
Neseniai Pakruojyje vykusį automobilių sporto klubo renginį įspūdingu reginiu papuošė plačiajai visuomenei mažai žinomo jaunuolio pasirodymas.
Vaikinas, važiuodamas galingu motociklu, atlikinėjo neįtikėtinai sudėtingus akrobatinius triukus. Publika aikčiojo ir plojo, aptarinėjo ir spėliojo, kas tas vaikinas.
Jis – Mantas Kanapeckas, Linkuvos gimnazistas, būsimasis ateinančių mokslo metų abiturientas. Vaikinas – Arno ir Rasos Kanapeckų sūnus. Tų pačių Kanapeckų, kurie sporto mėgėjams žinomi kaip draugiška ir sportiška šeima iš mažo Girbutkių kaimelio, netoli Linkuvos.
Manto tėtis Arnas – bėgikas ir automobilių sporto klubo „Mūša kross“ vadovas, mama Rasa ir mažiausioji sesutė Urtė – bėgikės, o vyriausia sesuo Aistė – Sporto universiteto studentė, jėgos trikovininkė, svorių kilnotoja.
Nors Mantas šalyje ir Europos čempionate yra žinomas mototriukų pasiekimais, savame krašte tebėra mažai girdėtas ir nuostabą keliantis drąsus jaunuolis.
Šia sporto šaka užsiiminėjantys žmonės Lietuvoje suskaičiuojami ant pirštų, Mantas – vienas jauniausių ir perspektyviu laikomų stunt raiderių (Stunt Riding – ang. klb. ).
Mantas nuo praėjusios vasaros jau yra kviečiamas į aplinkinius rajonus parodyti savąją mototriukų programą miestų ir rajono šventėse. Jo pasirodymas Pakruojyje prieš dvi savaites buvo pirmasis savame krašte. Vaikinas šio sporto subtilybių mokosi ir treniruojasi ketverius metus.
Vaikinas neslepia, jog jo svajonė – turėti aikštelę treniruotėms. Policijos pareigūnams uždraudus treniruotes, kelias valandas beveik nuo saulės patekėjimo iki darbo pradžios prie vienos Pakruojo įmonės, vaikinas prarado galimybę tobulintis.
Kurį laiką išbuvęs be treniruočių, Mantas nedrįso praėjusį savaitgalį vykti į varžybas, vykusias Čekijoje, ir dėl to labai apgailestauja.
„Mano svajonė – ateitį susieti su šia sporto šaka, dirbti su technika ir iš to gyventi“, – sako jaunuolis. Jį sportu užkrėtė močiutė, dar mažametį atvedusi į BMX trasą.
Nuo dviračių perėjęs prie triukų ant motorolerio, o vėliau ir ant paties su tėčiu perdirbtų galingų „britvų“, vaikinas sieks įrodyti, kad Pakruojį gali garsinti ir jaunimą skatinti grįžti šalyje dar mažai žinoma, bet Europoje populiari sporto šaka ir jos treniruotėms reikalinga asfaltuota aikštelė.
Viskas prasidėjo nuo pabėgiojimo
Kai prieš 6 metus Arnas Kanapeckas pokštaudamas su giminaičių vaikais pabandė apibėgti aplink namą, smarkiai užduso. Vyras daug nesvarstydamas apsisprendė: reikės pradėti bėgioti.
Ir neatidėliojo. Jau kitą dieną pasileido keliuku per kaimą. Rasa pamanė, kad toks Arno entuziazmas – trumpalaikis ir viskas tuoj baigsis. Tačiau apsiriko. Vyras vis ilgino atstumus ir mesti sumanymo neketino, nors patraukančių pečius dėl jo bėgiojimų buvo.
Ne kiek trukus Arnas pradėjo važinėti į bėgimo mėgėjų varžybas, maratonus. Parsiveždavo, žinoma, ir nuotraukų.
„Suėmė pavydas. Nuotraukose šalia Arno – lieknos, gražios moterys. Pamaniau, jei jos gali, kodėl aš negaliu“, – moteriškas ambicijas suplonėti prisiminė Rasa.
„Prisimenu, kai pradėjau bėgioti, mažas berniukas nusekė mane žvilgsniu ir nusistebėjo: „Kokia stora“, – juokiasi Rasa. Laikydamasi mitybos plano ir bėgiodama, ji jau pirmą mėnesį numetė apie 10 kilogramų.
Jos pėdomis pasekė ir vyriausia dukra. Mergina, dėl antsvorio važinėjusi pas gydytojus ir turėjusi sveikatos problemų, šiandien tai yra pamiršusi. Ją išgelbėjo aktyvus gyvenimo būdas ir sportas. Jėgos trikovę ji pasirinko atsitiktinai – ėmusi lankyti treniruotes kūno linijoms pataisyti.
„Treneris pastebėjo, kad turiu duomenų, kad treniruodamasi galiu pasiekti daugiau nei geresnės kūno linijos“, – savo pirmojo trenerio Žano Amosovo įžvalgas prisimena mergina.
Dabar Aistė – Lietuvos universitetų jėgos trikovės čempionė, Lietuvos jaunimo jėgos trikovės čempionė, Lietuvos štangos spaudimo čempionė, Latvijos štangos spaudimo III vietos laimėtoja. Šiandien, treniruojama Alberto Motiečio, ji yra kuršėniškių klubo narė.
Sportas pakeitė šeimos gyvenimą
Arnas ir Rasa Kanapeckai sako, dar prieš dešimtmetį nebūtų patikėję, kad ne tik jie, bet ir vaikai pasuks į sportą ir jis padarys tokią gerą įtaiką šeimai.
„ Mums smagu, kad turime bendrų interesų, degame sportiniu azartu ir turime bendrų temų pokalbiams, – pasakoja trijų vaikų mama, bėgikė R. Kanapeckienė. – Sportas, treniruotės ar varžybos tapo mūsų visų interesu. Įgijome daug naujų draugų, kurie kaip ir mes yra linksmi ir mėgsta aktyvų laisvalaikį. Į varžybas ar sportinius renginius važiuojame beveik kiekvieną savaitgalį. Tai labai malonios išvykos ir susitikimai.“
Mantas priduria, kad treniruotės aikštelėje ar varžybos jam yra ir adrenalino dozė, be kurios gyventi būtų nuobodu.
„Aš mėgstu, kai dirba mano visas kūnas ir mąstymas. Esu iš tiksliukų, todėl man svarbu ne tik programa, bet ir kiekvieno judesio tikslumas“, – pasakoja Mantas ir priduria, jog malonu jausti, kai pasirodymus stebi šeimos nariai. Jie ir yra Manto kritikai, nes trenerio Mantas neturi. „Mano treneris – internetas“, – juokiasi Pakruojo stunt raideris.
„Be reikalo žmonės skundžiasi, kad kaime gyvenimas yra nuobodus, nėra pramogų, įdomių užsiėmimų. Netiesa, reikia tik norėti. Ne tik sportas, bet ir kūryba gėlyne, savo aplinkos puoselėjimas ar begalė kitų užsiėmimų gali duoti daug džiaugsmo ir teigiamų pokyčių žmogui ar jo visai šeimai“, – įsitikinusi R. Kanapeckienė – bėgimo varžybų ir maratonų entuziastė.
Garažas – vieta kūrybai
Arnas su Mantu neretai užsidaro erdviame garaže. Čia tėvas ir sūnus tampa automechanikais, tobulindami motociklą ar lenktyninį automobilį.
Kai Mantas sužavėjo mototriukais, juos pirmiausia išmoko daryti ant važiuojančio motorolerio. Jį reikėjo patobulinti, pritaikyti šiam sportui. Tačiau sudalyvavus pirmosiose varžybose Vilniuje „Aras FreeStyle“ taurei laimėti, vaikinas, jauniausias iš visų dalyvių, pelnė pirmąją vietą ir gavo iš šios sporto šakos lyderio Lietuvoje Aro Gibiežos paraginimą: „Į kitas varžybas su motoroleriu nebeatvažiuok.“
Tada Mantas, padedamas tėvų, nusipirko, jo žodžiais, „daužtą britvą.“ Ją su tėčiu suremontavo, perdarė kai kurias dalis, pakeitė rėmą. Po to teko jiems dar vieną „britvą“ perdaryti, kad Mantas galėtų siekti dar sudėtingesnės sportinės programos. Ją Mantas demonstravo Europos čempionatuose, pelnė aukštas vietas.
O kai tėčio dėmesį ėmė traukti automobilių sportas, Mantas ėmė jam padėti.
Šeimos albumo nuotr.
TRIUKAI: Mantas Kanapeckas sako, kad akrobatinių triukų ant važiuojančio motociklo jį mokė vienintelis treneris – internetas.
NUOTAIKA: Arnas Kanapeckas džiaugiasi ne tik savo pasiekimais, bet ir žmonos bei vaikų sportiniais laimėjimais.
PASIRINKIMAS: Aistė, ėmusi intensyviai sportuoti, savo ateitį sieja su diplomuotos asmeninės trenerės karjera.
DUETAS: Rasa Kanapeckienė su mažiausiąja dukrele Urte bėgimo varžybose ir maratonuose dalyvauja dviese.