
Naujausios
Šokio ritme sukosi senjorai
Radviliškyje vykęs tarptautinis tautinių šokių festivalis „Ir ne tik iš Lietuvos“ šiemet išsiskyrė užsienio kolektyvų gausa. 2002 metais gimusi šventė šiemet buvo jau dvylikta.
Saulius JUŠKEVIČIUS
saulius@skrastas.lt
Tarptautinis festivalis „Ir ne tik iš Lietuvos“ prasidėjo šventės šeimininkų – Radviliškio kultūros centro tautinių šokių kolektyvo „Patrepsėlis“ (vadovė Vida Gilienė) šokiu.
Į festivalį susirinkę radviliškiečiai turėjo progos stebėti ne tik tautiečių, bet ir latvių, estų, olandų pristatytą programą.
Kultūros centro scenoje vienas po kito pasirodė svečių iš Latvijos kolektyvai: senjorų šokių kolektyvas iš Cėsio „Dzirnas“ (vadovė Sandra Bartniecė), kuris dažnas svečias šiame festivalyje, folkloro šokių kolektyvas „Saiva“ (vadovė Valentina Kalninia) iš Salacgrivos, Limbažių kultūros namų šokių kolektyvas „Jampadracis“ bei senjorų šokių kolektyvas „Tacis“ iš Carnikavos (abiejų kolektyvų vadovas Andis Lėnmanis).
Latviai radviliškiečiams padovanojo ir tradicinių latvių tautinių šokių, ir šokių kompozicijų pagal Raimondo Paulo dainas.
Latvių kolektyvas iš Cėsio pateikė ir dovaną – radviliškiečiams bei festivalio organizatorei Vidai Gilienei dovanojo naujojo šokio „Gražios gėlės“ premjerą.
Įspūdingai savo programą baigė Limbažių kolektyvas „Jampadracis“, kuris parodė kompoziciją „Mano šalis“. Ne mažiau plojimų sulaukė ir kolektyvo „Tacis“ „Bobų šokis“.
Šokių kolektyvai „Saiva“ ir „Dzirnas“ radviliškiečiams parodė keletą tų pačių šokių, tačiau skyrėsi jų atlikimas ir kompozicija, todėl žiūrovai plojimų už šiuos šokius negailėjo nė vienam kolektyvui.
Įspūdingą programą parodė ir estai: Radviliškyje ne kartą viešėjęs Marjamos miesto kultūros namų tautinių šokių kolektyvas „Laaberjalg“ (vadovė Darja Lehtsalu) ir antrą kartą čia pasirodęs Pernu tautinių šokių kolektyvas „Tori folk dance“, vadovaujamas Ritos Veeremets. Jų programoje vyravo įvairių Estijos regionų tautiniai šokiai, valsai, kompozicijos, užsienio šalių polkos.
Šiltai buvo sutiktas olandų kolektyvas „Ons Boeregoed“, kurio vadovė Christie Zuidweg. Kolektyve, pasipuošusiame etnografiniais rūbais, šoka garbaus amžiaus senjorai, o jų programoje – etnografiniai regionų šokiai. Radviliškiečiai turėjo progos išvysti tris šio kolektyvo šokius.
Beveik dvi su puse valandos trukęs festivalis neprailgo. Festivalyje dalyvavusių kolektyvų vadovams ir organizatoriams buvo įteiktos specialios padėkos su festivalio simbolika. Svečių kolektyvai gėlių puokštėmis ir simbolinėmis dovanomis padėkojo festivalio organizatorei V. Gilienei už surengtą šventę bei žadėjo atvykti į kitą festivalį.
Autoriaus nuotr.
Po koncerto latvių kolektyvo „Saiva“ vadovė Valentina Kalninia ir festivalio organizatorė Vida Gilienė fotografavosi su savo kolektyvais.
Pirmieji scenoje pasirodė festivalio šeimininkai – Radviliškio kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Patrepsėlis“.
Marjamos miesto kultūros namų tautinių šokių kolektyvas „Laaberjalg“ dalyvavo jau ne pirmame festivalyje
„Dzirnas“ kolektyvas radviliškiečius pradžiugino naujomis šokių kompozicijomis.
Pirmą kartą festivalyje pasirodė svečiai iš Olandijos – etnografinių šokių kolektyvas „Ons Boeregoed“.