Skolinti pinigai laikomi pajamomis

SKAITYTOJAI KREIPIASI

Skolinti pinigai laikomi pajamomis

Rajono gyventojas prašė redakcijos išsiaiškinti, ar jo pažįstamai neįgaliai moteriai buvo pagrįstai nutrauktas socialinės pašalpos mokėjimas. Vyras paskolino pinigų, kurie palaikyti socialiai remtinos neįgaliosios pajamomis.

Janina ŠAPARNIENĖ

pakruojis@skrastas.lt

Neteko pašalpos

Vyras pasakojo, jog gegužę sanatorijoje su neįgaliu mažu vaiku buvusiai pažįstamai kelis kartus skolino pinigų. Iš viso į moters banko sąskaitą jis pervedė 720 litų.

Banko operacijų išrašuose ši suma fiksuota kaip paskola.

Grįžusiai iš sanatorijos moteriai socialinė pašalpa už gegužę buvo neišmokėta. Priežastis – šį mėnesį jos šeimos pajamos buvo didesnės, nei nustatyta 350 litų vienam asmeniui suma.

„Kažkokia nesąmonė. Tų pinigų neatidaviau pažįstamai, tik paskolinau. Juk skolą ji privalės grąžinti, tai kokios čia pajamos? O jeigu būčiau pinigus labdaringai davęs – irgi jai pajamas suskaičiuotų? Išeina, kad žmogus nebegali kito žmogaus paremti geranoriškai“, – piktinosi moters interesus ginti apsiėmęs redakcijos pašnekovas.

Jis lydėjo moterį Pakruojo savivaldybės kabinetuose, kur ji stengėsi įrodyti, kad socialinė pašalpa jai nutraukta be pagrindo.

Įstatymas išimčių nedaro

Vyras teigė, kad po pokalbių su pakruojiečiais valdininkais skambino į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją. Konsultantai jam paaiškinę, kad valstybės parama priklauso asmenims, kurių pajamos neviršijančios 500 litų per mėnesį.

„Kaip čia išeina – Lietuvoje ir Pakruojyje įstatymai skirtingi?“ – stebėjosi vyras.

Socialinės rūpybos skyriaus darbuotojai pretenzijas atmeta. Nes Socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme nurodyta, kad į socialiai remiamo asmens pajamas įskaičiuojamos gautos ir negrąžintos paskolos. Iš kitų žmonių pasiskolintus pinigus įstatymas prilygina paskoloms.

„Vyras painioja paramos rūšis. Socialinė pašalpa skiriama, jeigu vienam asmeniui šeimoje pajamos per mėnesį neviršija 350 litų. Jo minima 500 litų pajamų riba, tiksliau, 525 litai – suma, kurios neviršijus, skiriama parama nemokamais maisto produktais“, – informavo Socialinės rūpybos skyriaus vedėjos pavaduotoja Kristina Baguževičienė.

Pavaduoja informavo, jog vyro pinigai, paskolinti pažįstamai, būtų neįskaičiuojami į pajamas, jeigu tai būtų labdara. Tačiau Labdaros įstatymas nurodo, kad ją teikti gali ne bet kas. Norintys teikti labdarą pirmiausiai turi įregistruoti šiai veiklai skirtą fondą ar kitą organizaciją. Asmens neformaliai skirtoji labdara įstatymiškai labdara nelaikoma ir būtų skaičiuota kaip pajamos.