Šiaulių rajono savivaldybė apdovanota už sėkmingai įgyvendintus projektus

„Up We Go“ nuotr.
Apdovanojimą už rajono savivaldybėje įgyvendintus projektus atsiėmė Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius, Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėja Simona Iljičiovienė ir vyresnioji specialistė Diana Zdzichauskienė.

Lapkričio 27 dieną Vilniuje, Vidaus reikalų ministerijos ir Europos Sąjungos (ES) finansuojamų regioninės plėtros projektų, kuriuos 2014–2020 metais įgyvendino savivaldybių administracijos, apdovanojimuose Šiaulių rajono savivaldybė įvertinta už sparčiausią ES lėšų investavimą – apdovanojimas skirtas net už aštuonis įgyvendintus projektus.

Apdovanojimą atsiėmė Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius, Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėja Simona Iljičiovienė ir vyresnioji specialistė Diana Zdzichauskienė, tačiau prie šių projektų atsakingai dirbo Savivaldybės vadovai, Savivaldybės administracijos darbuotojai, projektų vadovai, rangovai.

Ventos upės viešosios erdvės Kuršėnų mieste įrengimas ir pritaikymas bendruomeniniams ir verslo poreikiams. Įgyvendinus projektą pastatytas pėsčiųjų ir dviračių tiltas su inovatyvia apšvietimo infrastruktūra, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, vaikų žaidimų aikštelė, lauko treniruokliai, prieplauka ir maudykla, lauko terasa, apšvietimo infrastruktūra, mažosios infrastruktūros elementai ir sutvarkyta žalioji zona.

Pavenčių laisvalaikio zonos įkūrimas Kuršėnų mieste. Pavenčių aktyvaus laisvalaikio zona įrengta adresu Ventos g. 19, Kuršėnuose, rekonstruota Ventos gatvės atkarpa. Įrengtos automobilių stovėjimo vietos, dviračių stovai, dviračių trasos ir rampos, universalus sporto aikštynas, dekoratyvinių želdynų parkas su apšvietimu bei mažosios architektūros elementais.

Kompleksinis Kuršėnų miesto daugiabučių namų gyvenamųjų kvartalų sutvarkymas. Sutvarkytos teritorijos prie daugiabučių namų Vilniaus ir V. Kudirkos gatvių, Vydūno bei Vytauto gatvių kvartaluose – įrengti ir atnaujinti įvažiavimai ir automobilių stovėjimo aikštelės, pėsčiųjų takai (šaligatviai), aikštelių apšvietimas ir t. t. Visų teritorijų viešoji infrastruktūra pritaikyta neįgaliųjų poreikiams.

Kompleksinis Kuršėnų miesto daugiabučių namų gyvenamųjų kvartalų sutvarkymas (II etapas). Kompleksiškai sutvarkytos teritorijos prie daugiabučių namų L. Ivinskio gatvės, Pavenčio – J. Basanavičiaus gatvių, V. Dambrausko gatvės kvartaluose.

Kompleksiškai atnaujinta Lauryno Ivinskio aikštė.

Kompleksiškai sutvarkyta Meškuičių miestelio bendruomeninė ir viešoji infrastruktūra.

Modernizuota ir Gruzdžių miestelio infrastruktūra. Taip pat infrastruktūra Kairiuose.

Šventinėje ceremonijoje dalyvavęs vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams ir pabrėžė Europos Sąjungos investicijų naudą šalies regionų infrastruktūrai, kuri, pasak viceministro, yra „daugiau nei akivaizdi“.

„Atnaujindami infrastruktūrą, stipriname regionus visapusiškai. Sutvarkytomis ir atnaujintomis miestų viešosiomis erdvėmis labiausiai džiaugiasi vietos gyventojai. Investicijų dėka atgimsta Lietuvos miestai ir miesteliai, gerėja gyvenamosios aplinkos kokybė, skatinamas vietos verslo ir ekonominis gyvenimas. Apleistos miestų teritorijos virsta kultūros ir verslo traukos centrais“, – sakė viceministras A. Abramavičius.

Per praėjusį finansinį laikotarpį (2014–2020 metus) Europos Sąjungos investicijos per Vidaus reikalų ministerijos administruojamas priemones į regionų infrastruktūrą siekė apie 404 milijonus eurų. Šiuo laikotarpiu įgyvendinti 246 infrastruktūros projektai, iš jų 180 – jau baigti.

Naujam finansiniam laikotarpiui skirtos rekordinės ES lėšos – daugiau kaip 1,6 milijardo eurų.