Šiaulių rajonas prisideda prie filmo apie V. Jasukaitytę kūrimo

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiaulių rajono savivaldybė parėmė kuriamą filmą apie pirmosios Zigmo Gėlės literatūrinės premijos laureatę ir Kovo 11-osios akto signatarę Vidmantę Jasukaitytę.
Šiaulių rajono savivaldybė nusprendė prisidėti pinigine parama prie meninės dokumentikos filmo „Stovinčioji ant tilto“, skirto Vidmantei Jasukaitytei – pirmosios Zigmo Gėlės literatūrinės premijos laureatei ir Kovo 11-osios Akto signatarei, minint Lietuvos nepriklausomybės 30–metį – sukūrimui. Rajono Taryba nusprendė pasirašyti sutartį su filmą kuriančia VšĮ „Eik art“ ir skirti 3 tūkstančius eurų.

Dalinį finansavimą šio filmo sukūrimui yra skyręs Lietuvos kino centras prie LR kultūros ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“, UAB „Posūkis“, VšĮ „E2K“.

Rajono savivaldybės Kultūros skyrius džiaugėsi, kad taip bus įamžintas Šiaulių krašto dukros atminimas, ugdant aktyvią ir pilietišką visuomenę, skatinant Šiaulių rajono gyventojų iniciatyvumą ir patriotiškumą, minint Lietuvos nepriklausomybės 30-metį. Filmo kūrimui yra gautas Lietuvos nepriklausomybės akto signatarų klubo pritarimas bei pasižadėjimas jį viešinti, rašytojos ir signatarės dukters Kunigundos Dineikaitės sutikimas naudoti mamos tekstus kuriamame filme. Jame bus atskleisti ne tik asmeniniai autorės išgyvenimai, bet ir Kovo 11-osios akto signatarės originalios mintys, netradicinis požiūris į reiškinius, įtaigus žodis, meninis mąstymas, dažnai padėdavęs pamatyti tikrovę tarsi „iš kitos pusės“.

Filmas pradėtas kurti dar 2019 metų pavasarį, o planuojama jį pabaigti iki šių metų rugsėjo.