Šiauliečiai Žagarėje pastatė rekordinę kaliausę

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
5,65 metro kaliausę matuoja Žagarės seniūnas Saulius Kužmarskis.
Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė ketvirtadienį Žagarėje fiksavo aukščiausios kaliausės su valgomais elementais rekordą, kuris netrukus turėtų papildyti Lietuvos rekordų knygą. Mokinių ir mokytojų rankomis pagaminta aukštaūgė gražuolė papuošė kitų organizacijų ir įstaigų kaliausių draugiją Miesto aikštėje.

 

Išskirtinė kaliausė siekia 5 metrus 65 centimetrus. Tai fiksavo speciali komisija – pirmininkas, Žagarės seniūnas Saulius Kužmarskis, nariai – Šiaulių visuomenės veikėjas, dizaineris, kraštotyrininkas Vilius Puronas ir Žagarės regioninio parko direkcijos vyresnioji specialistė Modesta Bielskienė.

Kaliausei vardu „Draugystė“, kuri, pasak Šiaulių profesinio rengimo centro (ŠPRC) Prekybos ir verslo skyriaus vedėjos Renatos Veršinskienės, ne baido, bet šypsena kviečia visus žagariečius ir svečius, prireikė 9,3 metrų balinto lino audinio ir net 67 džinsinių kelnių, kurių ieškodami mokiniai ir pedagogai aplėkė dėvėtų drabužių parduotuves. Kelnės buvo išardytos, nereikalingos detalės nukirptos ir medžiaga sujungta į vieną apdarą. Taip pat aukštaūgę puošia valgomi karoliai ir auskarai, suverti iš riestainių, kuriuos taip pat kepė ŠPRC bendruomenė. Tam prireikė 7,5 kilogramų pilno grūdo kvietinių miltų. Viskas užtruko lygiai vieną dieną nuo 9 ryto iki maždaug 21 valandos.

„Idėja tokia: matome, kad Žagarėje vyšnias vis, puola paukščiai, jų mažai lieka, tad pastatėme kaliausę su riestainiais, kurie galėtų vilioti varnėnus lesti ir daugiau uogų liktų festivaliui, – „Šiaulių kraštui“ sakė R. Veršinskienė. – Riestainių recepto neišduosiu. Bet visada žagariečiai laukiami mūsų Šiaulių profesinio rengimo centre, kur gali įgyti konditerio specialybę ir išmokti daug daugiau ruošti kepinių. Taip pat mes turime ir įvairių kitų paklausių specialybių.“

Dizaineris V. Puronas sakė, kad kol kas Lietuvoje aukščiausios kaliausės rekordo nebuvo. Tas pats Šiaulių profesinio rengimo centras buvo sukūręs aukščiausią Morę. Apskritai, ŠPRC Prekybos ir verslo skyrius garsėja rekordais, kurių jau turi dvi dešimtis: ilgiausio ir sunkiausio pyrago, didžiausio saldaus skruzdėlyno, rekordinio „Velykų zuikio“, milžiniško saldainio, didžiausio šokoladinio margučio, ilgiausio lietinio blyno, didžiausios pyragų dėlionės ir kt.