
Naujausios
Senjorai vėl keliavo po Lietuvą
Ankstų rugpjūčio 17-osios rytą pilnutėlis 50 vietų Šiaulių autobusas pajudėjo Druskininkų link. Nenuilstančio organizatoriaus, senjorų klubo pirmininko „Artimi“ Jono Stabingio dėka, buvome numatę aplankyti Grūto parką, Pilnus namus ir Merkinės piramidę.
Autobuso vairuotojas pasiūlė užsukti ir į šalia Druskininkų įsikūrusį Naujasodės kaimą, kuriame jau 30 metų gyvena ir kuria skulptorius Antanas Česnulis. Parke pasitinka autoriaus sukurtas vėjo malūnas. Keturiuose malūno aukštuose sukauptos autoriaus drožtos skulptūros, toliau –- Rūpintojėlių siena. Akmeninėse nišose telpa visų Lietuvos meistrų rūpintojėliai. Kompozicija „Žmogus ir medžio gyvenimas“ –- unikalus drožtų figūrų derinys su Liaudies teatro personažais.
Kita stotelė – Pilni namai. Kadaise apleistame kaime su keturiais nameliais įsikūrė vienuoliai. Du namai ir dabar stovi kaip eksponatai. Šiuo metu ten viskas pasikeitę: švaru, tvarkinga. Naujas gyvenimas ir namas su moderniu ir pigiu šildymu, vaistažolių džiovykla, sanitariniai pastatai su šiltu vandeniu. Pastatyta nedidelė, jauki, šviesi koplytėlė su stebuklingais paveikslais, iš kurių vienas – ikona. Gana didokas plotas dirbamos žemės, čia auginamos braškės, yra daržas (savo reikmėms), daugiausia vaistažolių. Visa žemė apdirbama rankomis, tik žalius plotus ir veją pjauna su maža keturrate žoliapjove.
Pilni namai priima žmones, kurie gyvenime yra praradę viską ir nebeturi kur prisiglausti, kankinami priklausomybės naštos žalingiems įpročiams. Maistas, nakvynė ir visos kitos paslaugos nemokamos. Pilni namai gyvena iš savo darbo, aukų ir Europos Sąjungos paramos. Kurie gali ir turi noro, dirba ūkelyje. Vietoje galima nusipirkti vaistažolių.
Aplankėme Merkinės piramidę – gražų, įspūdingai atrodantį kupolą su labai gera akustika. Viduje pajautėme ramybę.
Paskutinis maršruto akcentas – bendra vakarienė gamtos ir žmogaus rankų sukurtame kampelyje, Prienų rajone, Balbieriškio harmonizavimo parke. Ten atsidūrėme vėl mūsų pirmininko dėka, nes ne visi ten gali nemokamai patekti. Galėjome pasirinkti, ar vakarieniauti pavėsinėje, ar prie ežerėlio ant žalios žolytės. Pasirinkome žolytę. Patiesėme stalą vakarienei.
Vakarienės metu mokėmės senjorų klubo „Artimi“ himną, kurio žodžius parašė B. Klimašauskas, muziką sukūrė G. Rukas. V. Miklovo ir G. Ruko rankose atsirado muzikos instrumentai ir nuskambėjo himno garsai. Iš karto nedrąsiai, toliau vis drąsiau. Kas norėjo, galėjo ir kojas pamankštinti šokdami polką su ragučiais, valsą ir kitus šokius.
Grįžtant namo visą kelią autobuse skambėjo dainos, pritariant J. Stabingio gitarai. Nebuvo nepatenkintų ar pavargusių, nes vairuotojas, kur tik buvo įmanoma, vos ne prie durų priveždavo. Gerai nusiteikę pasiekėme Kelmę.
Tikimės, kad dar šiais metais ne viena ir ne dvi kelionės bus mums pasiūlytos. Ši mūsų kelionė šiemet buvo jau septinta.
Senjora Jadvyga ANDRULIENĖ
Jono STABINGIO nuotr.
PIRAMIDĖ: Kelmiškiai senjorai palankė ir Merkinės piramidę – gražų, įspūdingai atrodantį kupolą su labai gera akustika.
SKULPTŪROS: Skulptūrų parke pasitiko vėjo malūnas.
VAKARIENĖ: Harmonizavimo parke kelmiškiai senjorai vakarieniavo prie ežerėlio ant žolės.