
Naujausios
Savivaldybė leidžia pirčiai šildyti orą
Svarstant, kaip Joniškio komunaliniam ūkiui iš Savivaldybės biudžeto kompensuoti Joniškio ir Žagarės miestų pirčių nuostolius, rajono Taryboje kilo karštos diskusijos. Kai kurie Tarybos nariai atvirai suabejojo, ar verta išmesti pinigus į balą kompensuojant Žagarės pirties nuostolius, kai šioji esanti avarinės būklės.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Klimatas šiltėja nuo pirties
Paklaustas, kokius nuostolius kas mėnesį dėl rajono pirčių patiria Joniškio komunalinis ūkis, Savivaldybės Infrastruktūros skyriaus Viešosios tvarkos poskyrio vyriausiasis specialistas Boleslovas Švabas informavo, kad Joniškio pirčiai kas mėnesį reikia padengti 1000 litų, o Žagarės pirčiai – net po 2000–2500 litų skirtumą tarp išlaidų ir pajamų.
Tai išgirdę Tarybos nariai sušurmuliavo. Kai kurie jų prisiminė, kad Žagarės pirtis neseniai buvo pavadinta avarine.
„Žagarės pirtis neatitinka jokių normų. Ar nevertėtų ieškoti kitokių sprendimo būdų, nei tiesiog kompensuoti nuostolius? – klausė Mindaugas Balčiūnas. – Dabar jaučiame, kad Žagarės klimatas akivaizdžiai šiltėja nuo pirties.“
„O jeigu ant besimaudančio žmogaus užgrius siena, kas tada? – nerimavo Rimantė Misiūnienė.
Avarinė – iš pažiūros
Tačiau administracijos direktorius Voldemaras Bandžiukas aiškino, kad pirtis tik iš pažiūros avarinė, nes tai patvirtinančio dokumento nėra. Pirties remontui lėšų reiktų ieškoti rajono biudžete. Šiemet jų nėra, tad derėtų numatyti kitais metais.
Meras Gediminas Čepulis pridūrė, kad laikinajam Joniškio komunalinio ūkio direktoriui prisakyta pirtį apžiūrėti, įvertinti padėtį, kur reikia, suvaržyti pastato kontrukcijas, kad neatsitiktų kokių nelaimių.
M. Balčiūnas replikavo, kad lėšų daug metų nerandama ir apverktinai atrodančiai Žagarės turgavietei.
Autorės nuotr.
PIRTIS: Kai kurie Tarybos nariai abejoja, ar tokia Žagarės pirtis, kokia yra dabar, gali būti eksploatuojama.