Per savaitgalį Kelmės rajone dar 10 COVID-19 atvejų

Redakcijos archyvo nuotr.
Daugiausia naujų koronaviruso atvejų per savaitgalį patvirtinta Kelmės pieninėje.
Per praėjusį savaitgalį Kelmės rajone užregistruota 10 naujų koronaviruso atvejų. Šeši susiję su židiniu Kelmės pieninėje. Virusas skverbiasi į gydymo įstaigas ir globos namus.

Židinys pieninėje plečiasi

Daugiausia naujų koronaviruso atvejų per savaitgalį patvirtinta Kelmės pieninėje. Susirgo dar keturi Kelmėje gyvenantys darbuotojai ir du darbuotojų šeimos nariai.

Iš viso šiuo metu serga 10 rajone gyvenančių pieninės darbuotojų ir du kontaktiniai asmenys – iš viso 12 žmonių. Dar 12 su jais kontaktavusių žmonių izoliuojasi.

Yra sergančių ir šiauliečių, kurie dirba Kelmės pieninėje. Tačiau jie skaičiuojami prie susirgusiųjų Šiaulių mieste.

COVID – 19 neapleidžia gydymo įstaigų

Naujas koronaviruso atvejis nustatytas Kelmės pirminės sveikatos priežiūros centre. Susirgo slaugytoja. Užsikrėtimas išaiškėjo atlikus profilaktinius tyrimus. Ji turėjo kontaktus su gydytoja ir dviem savo šeimos nariais.

Savaitgalį gautas teigiamas COVID – 19 testo atsakymas ir Šiaulių ligoninėje dirbančiai, bet Kelmėje gyvenančiai bendruomenės slaugytojai. Ji turėjo kontaktą su vienu savo šeimos nariu ir su bendradarbiais Šiaulių ligoninėje.

Kaip jau rašyta „Šiaulių krašte“, anksčiau koronavirusas nustatytas dviems Kelmės ligoninės slaugytojoms ir Tytuvėnų pirminės sveikatos centro darbuotojai.

COVID – 19 praėjusį savaitgalį nustatytas ir į Kelmės ligoninės priėmimo skyrių atvežtam pacientui. Žmogus jautėsi blogai. Jis paguldytas į vieną iš laikinų skyriuje esančių lovų. Atlikus testą dėl koronaviruso, po paros gautas teigiamas atsakymas. Žmogus vyresniojo amžiaus, priklauso rizikos grupei.

Pacientas išvežtas į Šiaulių ligoninės infekcinių ligų skyrių. Su juo kontaktavo 4 apžiūrėję gydytojai ir 3 šeimos nariai.

Baiminamasi dėl globotinių

Atsitiktinai, profilaktinio patikrinimo metu, išaiškėjo, jog COVID – 19 užsikrėtusi ir Kelmėje esančio Aukštelkės socialinės globos namų padalinio darbuotoja. Ji turėjo kontaktus su dviem savo šeimos nariais, viena bendradarbe ir dešimčia globotinių.

Baiminamasi, jog globos namuose neišplistų židinys.

Iš viso Kelmės rajone šiuo metu koronavirusu serga 38 žmonės. Dauguma jaučia silpnus ligos simptomus. Ligoninėse gydomi trys asmenys. Su sergančiais kontaktus turėję žmonės izoliuojasi.

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Kelmės skyriaus vedėja Alma Mackevičienė, jau gauti keli neigiami sirgusių gyventojų testai. Tačiau duomenys apie pasveikusius bus skelbiami tik gavus pakartotinį neigiamą testo atsakymą.

Kaip informavo Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas, neturintys kur izoliuotis gali laikinai apsigyventi Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyriaus bendrabutyje. Tačiau sužinoję, jog saviizoliacija Budraičių kaime, susirgusieji pasirenka izoliuotis namuose arba randa kitą vietą.

Anksčiau sergantieji galėdavo izoliuotis kaimo turizmo sodyboje ar viešbutėlyje Kražiuose. Ši prabanga savivaldybei kainavo 60 tūkstančių eurų. Juos kompensavo Vyriausybė.