Rinkėjai į Seimą deleguoja socialdemokratą

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Socialdemokratas Liudas Jonaitis nuo konkurento atsiplėšė beveik 12 procentų ir vėl pateko į Seimą.
Antrasis rinkimų turas Žiemgalos Vakarinėje apygardoje buvo sėkmingas socialdemokratų partijos nariui, buvusiam Joniškio žemės ūkio mokyklos direktoriui, Joniškio rajono tarybos nariui, šiuo metu – Seimo nariui Liudui Jonaičiui. Jis beveik 12 procentų atsiplėšė nuo konkurento, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovo profesoriaus Arūno Gumuliausko. Pirmajame ture daugiamandatėje apygardoje A. Gumuliauskas taip pat nebuvo išreitinguotas, tad jo naujojoje kadencijoje Seime nebepamatysime.

Pirmavo 38 apylinkėse

Už socialdemokratą Liudą Jonaitį savo balsą atidavė 6172 rinkėjai (55,92 procentai nuo galiojančių biuletenių), už „valstietį“ Arūną Gumuliauską – 4865 rinkėjai (44,08 procentai).

Joniškietis L. Jonaitis pirmavo 38 iš 56 apylinkių. Daugiausia palaikymo jis sulaukė iš Joniškio miesto ir rajono. Labiausiai juo pasitikėjo Mindaugių (77,65 procentai nuo galiojančių biuletenių), Pošupių (75,32 procentai), Ziniūnų (75,28 procentai), Maldenių (71,13 procentai), Livonijos (70,36 procentai) apylinkių rinkėjai. Tiesa, buvo ir kelios Joniškio rajono apylinkės – Mekių, Lieporų, Darginių, Jakiškių – kuriose rinkėjai pirmenybę atidavė jo konkurentui.

Už Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovą daugiausia balsavo Naisių (78,95 procentai), Žadžiūnų (75 procentai), Sosdvario (71,11 procento), Kairių (65,22 procentai), Mekių (65 procentai) rinkėjai.

„Tikėjausi laimėti. Pirmajame ture surinkau 1200 daugiau balsų už varžovą, šį kartą išsiveržiau 1300 balsų. Seime norėčiau toliau dirbti Švietimo ir mokslo komitete, esu parengęs keletą įstatymų pakeitimų projektų. Tačiau matysime, kaip po rinkimų dėliosis pozicijos. Galėčiau dirbti ir Kultūros arba valstybės valdymo ir savivaldybių komitete“, – vakar (10 26) „Šiaulių kraštui“ sakė Liudas Jonaitis.

L. Jonaitis į Seimą pirmą kartą pateko prieš metus, kai buvęs Seimo narys Vitalijus Gailius, pelnęs gyventojų pasitikėjimą, tapo Joniškio rajono meru ir likusiam kadencijos laikui buvo skelbiami nauji rinkimai.

Aktyviau balsavo tik iš anksto

Gyventojai antrajame rinkimų ture buvo gerokai pasyvesni nei pirmajame. Iš viso balsavo vos 34,74 procentai arba maždaug devyniais procentais mažiau nei prieš dvi savaites. Tačiau žmonės buvo aktyvesni, balsuodami iš anksto: tokiu būdu savo valią išreiškė 12,47 procentai rinkėjų, kai pirmajame ture – tik 7,36 procentai.

Žagarės apylinkėje apie pusę penkių vakaro buvo visiškai ramu ir tuščia, jokių eilių. Per dešimt minučių balsuoti atėjo trys žmonės. Iš viso tuo laiku buvo balsavę apie 500 rinkėjų iš sąraše esančių 1645. Pasak Žagarės apylinkės pirmininkės Sniegutės Kukanauskienės, didžiausia banga buvo apie pietus, prieš mišias bažnyčioje ir po jų. Kodėl toks mažas žmonių aktyvumas? Pirmininkė svarstė, kad įtakos galėjo turėti sparčiai plintantis koronavirusas ir rajone paskelbtas karantinas, kadangi tekę girdėti iš atvykusių žmonių, jog buvo besibaiminančių užkrato ir dėl to neatėjusių. Taip pat S. Kukanauskienė pastebėjo, kad pirmajame ture buvo gerokai daugiau balsuojančio jaunimo, o antrajame jau pagrindinį srautą sudarė vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės, jaunų pasitaikė tik vos vienas kitas.