
Naujausios
Regiono dainų šventės idėja atgimė Linkuvoje
Praėjusį savaitgalį Linkuvos miesto centras buvo tapęs Žiemgalos krašto menų festivalio vieta, sutraukusia šimtus saviveiklininkų ir pulką žiūrovų. Renginys – miesto kultūros centro direktoriaus Methardo Zubo idėja.
Šeštadienį į lauko sceną Vienybės aikštėje kilo septyniolika kolektyvų: folkloro ansamblių nariai, liaudiškų šokių grupės ir liaudiškos muzikos kapelos iš Pakruojo, Panevėžio, Joniškio, Biržų, Pasvalio ir Bauskės (Latvija) rajonų. Dainavo, šoko nuo mažo iki senjoro. Kolektyvai, netrukus koncertuosiantys dainų šventėje Vilniuje, parodė šiam renginiui ruošiamus kūrinius.
Čia pat buvo galima pasigrožėti gražiadarbių meistrų iš Linkuvos socialinės globos namų dirbiniais, tautodailininko Bronislovo Gedmino kūryba. Ir patiems pasimokyti, kaip galima pasidaryti ką gražaus. Buvo galima mokytis pinti iš vytelių, žiesti iš molio.
Kultūros centre veikė Pakruojo suaugusiųjų dailės studijos lankytojų darbų paroda.
Sekmadienį aikštėje rinkosi chorai, vokaliniai ansambliai ir solistai, pučiamųjų instrumentų kolektyvai – dar gausiau, nei pirmąją renginio dieną.
Festivalio iniciatorius M. Zubas skaičiavo, kad vien chorų dainininkų buvo apie tris šimtus. Linkuvoje šalia regionų kolektyvų dainavo ir žinomi šalies chorai – „Polifonija“ (Šiauliai), „Kanklės“ (Kaunas).
„Tai – lyg ir didžiosios Dainų šventės repeticija (nes jai besiruošiantieji dainavo programinius kūrinius) ir kartu naujas renginys Žiemgalos regionui. Idėją Pakruojo rajone atkurti vietos dainų švenčių tradiciją brandinau seniai. Juk kiti regionai analogiškus renginius organizuoja. Kadangi Žiemgala – ne tik Lietuvoje, pasikvietėme ir kolektyvų iš kaimyninės Latvijos“, – sakė „Šiaulių kraštui“ N. Zubas.
Dainų šventės Pakruojo rajone būdavo rengiamos tarybiniu laikotarpiu, su politine potekste, kaip ir visi anuometiniai masiniai renginiai. Prasidėjus Atgimimui, jų nebeliko.
„Šiaulių krašto“ inf.
Vidmanto PĖŽELIO nuotr.
Pirmoji festivalio diena buvo skirta liaudiškiems kolektyvams.
Linkuvoje susibūrė ir regionų, ir visoje šalyje žinomi chorai. Pirmame plane – festivalio iniciatorius Methardas Zubas.