Regėjimo negalios ištiktiesiems pagelbėja draugija

Regėjimo negalios ištiktiesiems pagelbėja draugija

Regėjimo negalios ištiktiesiems pagelbėja draugija

Joniškio rajono aklųjų ir silpnaregių draugija nėra gausi, bet į ją įstojusieji ypač džiaugiasi gaunama moraline parama, patarimais, pirmininkės geranoriškumu.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Džiaugėsi atradę draugiją

Joniškio aklųjų ir silpnaregių draugijoje šiu metu yra 71 suaugęs asmuo ir 9 vaikai. Viena mergaitė – ikimokyklinio amžiaus, lanko darželį.

Nors organizacija, palyginti su kitomis, nėra labai gausi, čia atėjusieji visada sulaukia paramos, patarimo. Į ataskaitinį susirinkimą susibėgę draugijos nariai pasakojo, kad dažniausiai to gero žodžio ir pritrūksta, kai žmogų ištinka nelaimė – aklumas, kai jis pasimeta, nebemoka elgtis, susitvarkyti gyvenimo.

Draugijos pirmininkei Inai Sakalauskienei, kuri pati daugelį metų netekusi regėjimo, organizacijos nariai negaili gerų žodžių. Angelė Lukošienė iš Kriukų, prižiūrinti aklą uošvį, sakė iš pradžių nežinojusi ką daryti, kur kreiptis. Bet kai surado Iną, buvo šiltai priimta, sulaukė patarimų. Dabar kas savaitę moteris atvyksta į užsiėmimus, moko kitus rankdarbių.

Angelė Pikienė iš Skaistgirio prisiminė, kad negaliai užklupus vyrą, tvarkydama dokumentus susidūrusi su gydytojų, kai kurių tarnautojų abejingumu. Patarta pažįstamų, surado šią aklųjų ir silpnaregių organizaciją. Jau per pirmą pokalbį Ina Sakalauskienė su ja bendravo kaip gera pžįstama. Po mėnesio jos vyrui atvežė radijo imtuvą, kuriuo žmogus iki šiol neatsidžiaugia, parūpino specialų akliesiems skirtą laikrodį, matuoklį, kad galėtų įsipilti  neišlaistydamas arbatos.

Draugijos narys Vytautas Gabrielaitis gyrė ir idėjų pilną, darbščią vadovę, ir jos pagalbininką Mindaugą Levickį bei ragino visus būti aktyvesnius. Buvo, kad vasarą organizuojant išvyką į Šventąją prie jūros, vadovei vos pavyko prikalbinti važiuoti keliolika žmonių.

Savarankiškumo įgūdžių ugdymas

Pirmininkė Ina Sakalauskienė, pasakojusi apie organizacijos veiklą, suskaičiavo, kad per metus bendrųjų paslaugų suteikta 1461 kartą, o specialiųjų – 269 kartus. Teikiama informacija, konsultacijos, asistento pagalba, tarpininkavimas ir kita.

Šiemet pradėta nauja veikla – savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymas. Kas savaitę ketvirtadieniais būstinėje susirinkę žmonės mokosi megzti, lankstyti iš popieriaus, gaminti valgį. Aklam arba silpnai reginčiam nelengva išmokti ir arbatos puodelį išsivirti, tad tokių gebėjimų ugdymas gyvenimą gerokai palengvina. Be to, kiekvienam žmogui svarbu pasidalinti savo džiaugsmais, skausmais.

Finansinė problema

Regėjimo negalią vienijančių žmonių oprganizacija turi ir problemų. Pirmininkės padėjėjas Vidas Sakalauskas pasakojo, kad vietoje prašytų 200 litų kurui savivaldybėje lėšas dalijanti komisija skyrė tik 100 litų mėnesiui. Tačiau už tiek pinigų apvažiuoti kaimuose gyvenančius draugijos narius praktiškai neįmanoma. Todėl kurui ir kitoms reikmėms pirmininkė išleidžia pusę savo minimalaus atlygio.

Autorės nuotr.

SUKAKTUVININKAI: Renginyje pasveikinti sukaktuvininkai ir aktyvūs organizacijos nariai (iš kairės) Mindaugas Levickis, Laima Uscilienė, Vida Striekytė, Algirdas Kaziulis.

PASLAUGOS: Joniškio rajono Aklųjų ir silpnaregių draugijos pirmininkė Ina Sakalauskienė suskaičiavo, kad per metus bendrųjų paslaugų suteikta 1461 kartą, o specialiųjų – 269 kartus.

PAGYRIMAS: Draugijos narys Vytautas Gabrielaitis gyrė ir idėjų pilną, darbščią vadovę Iną Sakalauskienę, ir jos pagalbininką Mindaugą Levickį bei ragino visus būti aktyvesnius.