Rajono miškuose – pavojinga sausra

Rajono miškuose – pavojinga sausra

Rajono miškuose – pavojinga sausra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, liepos 31 dieną Radviliškio miškų urėdijos veiklos teritorijoje buvo nustatytas III ir IV klasės (vidutinis ir didelis) miškų gaisringumas. Miškininkai prašo gyventojų būti supratingiems ir saugoti durpynus bei miškus nuo gaisro pavojaus.

Laima AGANAUSKIENĖ

alaima@skrastas.lt

Radviliškio miškų urėdijos miškotvarkos inžinieriaus Arūno Simaičio pateiktais duomenimis, tarp visų rajono girininkijų IV gaisringumo klasė nustatyta Pašušvio ir Liepynės girininkijose. Kitose vyrauja III klasės gaisringumas.

Vadovaujantis rajono Savivaldybės administracijos direktorės įsakymu, nustačius IV klasės miškų gaisringumą, gyventojams uždraudžiama be Miškų urėdijos ir UAB „Sulinkiai“ bei UAB „Didysis Tyrulis“ leidimo lankytis durpynuose ir miškuose, važinėti po juos įvairiomis transporto priemonėmis.

Tokiu atveju būti uždraustose teritorijose gali tik urėdijos bei durpynų darbuotojai ir gyventojai, gyvenantys draudžiamose zonose.

„Situacija gali bet kada pasikeisti – sulauksime lietaus, ji pagerės, o jei vėl pleškins kaitra, gali būti, kad ir kitose girininkijose gaisringumas išaugs. Vienu metu ir mūsų rajone jau visur buvo nustatytas didelis gaisringumas, todėl visoms seniūnijoms išsiuntinėjome pranešimus, kad, esant tokiai sausrai, gyventojams draudžiama lankytis miškuose. Prie įvažiavimų į miškus iškabinome Savivaldybės administracijos įsakymą apie tokį draudimą“, – sakė A. Simaitis.

Pasak miškininko, urėdijos darbuotojai sustiprino budėjimą miškuose, ypač – gyventojų mėgstmose poilsio vietose. Miškų teritorijos yra stebimos ir iš stebėjimo bokštelių.

Laimei, sako miškininkas, kol kas mūsų miškuose gaisrų nebuvo, tačiau esant tokiai sausrai iki nelaimės – tik vienas žingsnis – pakanka numestos nuorūkos ar sudužusios butelio šukės.

„Dėl karštų ir sausų orų padėtis Lietuvos miškuose šiuo metu gana grėsminga. Saugoti mišką nuo ugnies – ne tik valstybės institucijų, savivaldybių, bet ir kiekvieno Lietuvos gyventojo pareiga. Todėl raginame visas savivaldybes ir visus gyventojus kuo atsakingiau saugoti Lietuvos žaliąjį rūbą“, – išplatintame pareiškime ragino Aplinkos ministerija.

Pastebėjus gaisrą, gyventojų prašoma pranešti aplinkos apsaugos darbuotojams, policijai, priešgaisrinėms, miškų ir kitoms tarnyboms arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Autorės nuotr.

UGNIS: Sausutėlė žolė gali užsidegti nuo neatsargiai numesto degtuko, žiežirbos ar kitų priežasčių.