Radviliškyje – folklorinių šokių šventė „Patrepsynė“

Simonos MEILIŪNIENĖS nuotr.
Geriausi šokėjai Radviliškiui atstovaus finaliniame konkurso etape.

Balandžio 13 dieną Radviliškio miesto kultūros centro mažojoje salėje vyko respublikinių mokinių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė 2024“ Radviliškio miesto ir Radviliškio rajono atrankos turas. Šiemet varžytuvėse dalyvavo 36 folklorinių šokių entuziastai iš trijų mokyklų: Radviliškio rajono Alksniupių pagrindinės mokyklos folklorinių šokių kolektyvas „Riešutėliai“, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos šokių grupė „Dūkymėlis“ ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos liaudiškų šokių grupė.

Mokiniai varžėsi trijose grupėse – 10 porų varžėsi pradedančiųjų grupėje, 7 – poros pažengusiųjų ir svečių teisėmis, 1 šokėjų pora – patyrusiųjų grupėje. Vertinimo komisija diplomus už geriausiai sušoktus šokius atskirose kategorijose ir geriausias poras rinko pagal jų savitumą, artistiškumą, originalumą, natūralumą, išraiškingumą, muzikalumą, folklorinio šokio techniką, bendravimą poroje ir su kitomis poromis.

Gegužės 4 dieną Šiaulių kultūros centre septynioliktą kartą rengiamame finaliniame konkurso etape mūsų rajonui atstovaus šauniausiomis šokėjų poromis pripažintos ir kelialapius į finalą gavusios poros: Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos šokėjai Kotryna Motiečiūtė ir Antanas Maceika, Tėja Norvilytė ir Nojus Stradomskis, Lizdeikos gimnazijos šokėjai Melita Mikalevičiūtė ir Airidas Norkevičius bei Nemirseta Volkovaitė ir Dignas Komar (vadovė Alma Krivickienė). Svečių teisėmis patyrusiųjų grupėje finale atstovaus Augustė Stradomskytė ir Rokas Šimkus, Kamilė Savickaitė ir Lukas Plačinskas (mokytoja Džiuljeta Ragauskienė).

Visi varžytuvių dalyviai, folklorinių šokių puoselėtojai, muzikantai, šokėjų mokytojai, komisija apdovanoti organizatorių padėkomis ir dovanomis.