
Naujausios
Radviliškyje – pašto skyrių naikinimo eksperimentas
Radviliškio ir Utenos rajonai tapo Lietuvos pašto eksperimentiniais rajonais, kuriuose bus panaikinti kelių kaimų pašto skyriai ir pradės dirbti mobilieji paštininkai. Radviliškyje neliks septynių pašto skyrių.
Laima AGANAUSKIENĖ
alaima@skrastas.lt
Vėl tampa bandomasis
Anksčiau žadėjusi pašto reformą šalies kaimuose, vėliau AB Lietuvos paštas savo planus turėjo pristabdyti. Planai pakoreguoti ir pasirinkti tik du eksperimentiniai rajonai, pagal kurių rezultatus ir bus sprendžiama, ar eksperimentas įleis šaknis ir kitur, ar jam bus lemta mirti. Tie du „bandomieji triušiai“ – Radviliškio ir Utenos rajonai.
Radviliškio rajone tai jau bus antras bandomasis projektas – prieš penkerius metus čia startavo naujas socialinės paramos skirstymo projektas.
Radviliškio rajone, be miesto, liks pašto skyriai Šeduvoje, Baisogaloje ir Grinkiškyje.
Pagal naująjį projektą ruošiamasi uždaryti Tyrulių, Šiaulėnų, Šaukoto, Alksniupių, Skėmių, Sidabravo ir Aukštelkų pašto skyrius.
Teritorijas, kuriose nebeliks pašto skyrių, aptarnaus mobilieji laiškininkai, kurie bus aprūpinti technika ir atliks visas ligšiolines ir naujas funkcijas: nešios laiškus, priims registruotus laiškus, užsakys ir atneš prenumeratą, siuntas. Jie turėtų būti aprūpinti reikiama įranga – reikiamomis programomis, svarstyklėmis, čekių spausdintuvais.
Neaiškumų tebeliko
Apie būsimą eksperimentą radviliškiečius informavo rajono Tarybos posėdyje apsilankiusios AB Lietuvos paštas generalinė direktorė Lina Minderienė ir tinklo direktorė Inga Dundulienė.
Tarybos nariams ne viskas buvo aišku. Alksniupiuose gyvenantis Justas Malinauskas pateikė pavyzdį: moteris, auginanti mažą vaiką ir nuolat su juo būnanti namuose, turėjo registruotą laišką atsiimti Šeduvoje, nes, laiškininko teigimu, jis du kartus jį buvo atnešęs, bet nieko neradęs namuose. „Kaip kontroliuosite savo „ateities paštininkus?“ – klausė politikas.
I. Dundulienė pripažino, jog šiuo metu tenka tikėti laiškininko garbės žodžiu. Tačiau kai bus įvestos specialios programėlės, tuomet esą bus galima darbuotojus kontroliuoti.
Tarybos narys Jurgis Baublys priekaištavo dėl apgailėtinos Šeduvos pašto būklės ir klausė, kada jis bus perkeltas į naujas patalpas. „Lietuvos pašto“ administracija pažadėjo: gegužės–birželio mėnesiais Šeduvos paštininkai jau dirbs kitur.
Sigitą Zajančkauską domino, per kiek laiko turės pasirodyti telefonu iškviestas mobilusis paštininkas?
„Paslaugos užsakymui telefonu bus nustatytas laikas – jei bus paskambinta ryte, paštininkas atvyks tą pačią dieną, jei po pietų – kitą“, – atsakė I. Dundulienė, tačiau nepaaiškino, kiek gyventojui kainuos pats skambutis, kadangi neaišku, kas juos priiminės.
Vaidas Smalinskas pašto administracijai siūlė pasinaudoti Radviliškyje jau veikiančių specializuotų skambučių centrų – „Lintel“ ar „Sodros“ – paslaugomis.
Tarybos nariai taip pat domėjosi, kodėl iš visų šalies rajonų eksperimentui pasirinktas būtent Radviliškis, klausta, ar tai dėl to, kad tam entuziastingai pritarė rajono meras Antanas Čepononis?
I. Dundulienės teigimu, Radviliškis nėra kažkuo išskirtinis rajonas, reforma esą buvo pristatyta visų savivaldybių merams, o pasirinkimui neva turėjo įtakos radviliškiečių paštininkų noras dirbti naujai.
Lietuvos paštas pradžioje buvo numatęs pertvarkyti iš viso 350 stacionarių ir 27 kilnojamuosius paštus. Tuomet skaičiuota, kad investicijos į pertvarką sieks daugiau nei 1 milijoną eurų, o per kelerius metus bus sutaupyta 6,5 milijono eurų sąnaudų.
Autorės nuotr.
AB Lietuvos paštas generalinė direktorė Lina Minderienė (kairėje) ir tinklo direktorė Inga Dundulienė vicemerui Kazimierui Auguliui ir kitiems politikams pristatė pašto bandomojo projekto esmę.
Tyrulių seniūnijoje veikusio pašto skyriaus neliks kaip ir kitų šešių kaimiškosiose seniūnijose esančių skyrių.