Kojinių mezgėjai rungėsi čempionate

Agnės BAJORAITĖS nuotr.
Kojinių mezgimo čempionatas vyko vienuoliktą kartą.
Radviliškyje vyko 11-asis kojinių mezgimo čempionatas. Megzti kojinių atvyko beveik 30 geriausių Lietuvos mezgėjų – profesionalų ir mėgėjų, kurie varžėsi dėl geriausiojo vardo ir rėmėjų įsteigtų prizų.

Radviliškio miesto kultūros centro kieme kojines mezgė Laimutė Indilienė, Jadvyga Kliženytė, Dana Ražinskienė ir Marytė Brazdžionienė iš Radviliškio, Danguolė Bronislava Vaičiūnienė iš Šeduvos, Regina Džiugienė, Elena Martynova iš Pakiršinio, Audronė Rajunčienė, Liongina Sorienė, Angelė Bučelienė, Romualda Paltanavičienė iš Šiaulių, Genovaitė Kulikauskienė ir Genovaitė Janulienė iš Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro, Lazdijų rajono Gegutės kaimo bendruomenės atstovės Danutė Juškienė, Alma Slančiauskienė, Zosė Bernotienė, Asta Dimšienė, Lazdijų mezgėjos Janė ir Pranė (Jurgita Ruckuvienė, Vilma Sabaliauskienė), Visagino mezgimo klubo „Nuo siūlo iki meno“ narės Rita Kuprinskaitė, Lidija Jevsejeva, Violeta Šeršniovienė ir Vida Vikonytė, Kėdainių atstovė Milda Verkauskienė, Panevėžio rajono mezgėjos Gražina Šaparnienė ir Samanta Šaparnytė, kaunietės Vida Norvilienė, Aida Šešelgienė ir vienintelis vyras mezgėjas, nuolatinis čempionato dalyvis Raimundas Mikuševičius iš Panevėžio.

Mezgėjai atvyko ne tuščiomis – ant stalų išdėliojo savo mezginių ekspozicijas.

2020 metų kojinių mezgimo čempionato „Tautodailės marginiai“ pirmosios vietos nugalėtoja tapo Rita Kuprinskaitė iš Visagino, jai atiteko kojinių mezgimo čempionės titulas ir rėmėjų įsteigtas prizas – krėslas. Antrosios vietos laimėtoja – Gražina Šaparnienė iš Panevėžio rajono, trčiosios – Angelė Bučelienė iš Šiaulių. Kojinių parodos nugalėtoja – Aida Šešelgienė iš Kauno rajono.

Nominacija „Tautiniai raštai tautinėse spalvose“ atiteko radviliškietei Laimutei Indilienei, o nominacija „Mieliausios mažyliams“ – Astai Dimšienei iš Lazdijų rajono. Sudėtingiausiu mezginio techniniu sprendimu įvardytos Lidijos Jevsejevos kojinės iš Visagino, autentiškiausios ir kruopščiausios – Elenos Martynovos kojinės, žaismingiausiomis – Mildos Verkauskienės kojinės.

Vyriausia ir aktyviausia mezgėja išrinkta Marytė Brazdžionienė iš Radviliškio.

Už nuotaikingą vizitą ir geras emocijas apdovanotos viešnios – Janė ir Pranė (Jurgita Ruckuvienė ir Vilma Sabaliauskienė) iš Lazdijų.

Šių metų čempionatas buvo skirtas Tautodailės metams. Komisija – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus valdybos narė, tautodailininkė Sigita Damanskienė, etninės kultūros ugdytojų sąjungos atstovė Radviliškyje Ala Beliajava, tautodailininkė Džiulija Džiaugienė ir tautodailinkė, mokytoja ekspertė Rasmuta Valčiukienė – vertino originalumą, tautiškumą, kūrybiškumą, raštų įvairumą bei sudėtingumą, atlikimo meistriškumą, kruopštumą.

Kojinių mezgimo čempionatas yra vienintelis tokio pobūdžio renginys ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Čempionate pristatoma Europos šalių mezgimo amato tradicija, dalijamasi patirtimi, bendraujama. Anksčiau į čempionatą atvykdavo ir dalyvių iš užsienio.