Radviliškiečiams pristatyta Česlovo Juršėno atsiminimų knyga

Viešosios bibliotekos nuotr.
Česlovas Juršėnas – žurnalistas, politikas, visuomenės veikėjas, Lietuvos Nepriklausomos Akto signataras, kuris daug naudingos patirties įgijo iš darbo televizijoje, buvo TV veidas, laikraščių redaktorius, prisidėjo prie enciklopedijų leidimo, jų papildymo, išleido keletą pirmųjų Lietuvoje žinynų.

Lapkričio 7-osios vakarą Radviliškio viešojoje bibliotekoje lankėsi žurnalistas, Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs LR Seimo Pirmininkas Česlovas Juršėnas. Jis radviliškiečiams ir miesto svečiams pristatė savo prisiminimų knygą „Nenuobodaus gyvenimo mozaika“.

Kartu su knygos autoriumi atvyko ir Nepriklausomybės Akto signataras Kęstutis Rimkus.

Knyga „Nenuobodaus gyvenimo mozaika“ – tai atsiminimai, įspūdžiai, apmąstymai, aprėpiantys biografiją, dalyvavimą sprendžiant Lietuvai svarbius reikalus, piešiantys gyvenimo ir veiklos kelyje sutiktus žmones. Pasakojimai gyvi, nuotaikingi, ironiški, autoironiški ir kartu fiksuojantys įvykių tikrumą. Ilgametis Seimo Pirmininkas knygoje gana atvirai dėsto mintis ir tarsi mozaiką dėlioja savo gyvenimo paveikslą. Šioje knygoje galima rasti visko – apie autoriaus laimėjimus ir pralaimėjimus. Kiekvienas leidinio skyrius apibūdina autorių, atskleidžia aplinkybes, kurios turėjo įtakos jam pasirinkti tam tikrą gyvenseną.

Susitikimo metu Č. Juršėnas atviravo, kad jo gyvenime ypatingą vaidmenį užima knygos. Signataras visą gyvenimą daug skaitė, pirko daug knygų. Pagal knygų skaitymą Č. Juršėnas vertino ir kitus žmones – apie tai rašoma ir knygoje.

Susitikime dalyvavęs Nepriklausomybės Akto signataras K. Rimkus knygos autorių Č. Juršėną įvardijo kaip vieną iš trijų geriausių politikų Lietuvoje, su kuriais jam yra tekę dirbti.