Puošnūs apdarai atstos bilietą į Pakruojo dvaro šventę

Puošnūs apdarai atstos bilietą į Pakruojo dvaro šventę

Puoš­nūs ap­da­rai at­stos bi­lie­tą į Pak­ruo­jo dva­ro šven­tę

Kiek­vie­nos mo­ters spin­to­je tik­rai yra bent vie­nas dra­bu­žis ar ak­se­sua­ras, ver­tas gra­fie­nės dra­bu­ži­nės. Nes­var­bu, ar tai – mo­čiu­tės ati­duo­tas vė­ri­nys, do­va­nų gau­ta šil­ko ska­re­lė, sen­daik­čių tur­gu­je įsi­gy­ta su­knia ar pa­čios nu­ner­tos pirš­ti­nai­tės – pa­ts me­tas šias gro­žy­bes iš spin­tos gi­lu­mos iš­trauk­ti į die­nos švie­są.

Jau šeš­ta­die­nį Pak­ruo­jo dva­ro šven­tė­je ele­gan­tiš­kų da­mų ir šven­ti­nę ei­lu­tę vil­kin­čių skry­bė­lė­tų po­nų lau­kia tik­ros dva­riš­kos links­my­bės, o sma­giau­sia, kad pa­si­sten­gu­sie­ji dėl sa­vo iš­vaiz­dos į ren­gi­nį bus įlei­džia­mi ne­mo­ka­mai.

„Kuo dau­giau žmo­nių įsi­jaus į šį žai­di­mą, tuo bus links­miau ir gra­žiau. Dva­ras, įvai­rios pra­mo­gos al­suos se­no­ve, tad ap­si­vil­kę džin­sais ir tri­ko­ta­ži­niais marš­ki­nė­liais ga­li pa­si­jus­ti lyg at­kly­dę iš ki­tos pla­ne­tos“, – sa­kė vie­na šven­tės ren­gė­jų Kris­ti­na Ivan­čen­ko.

Į at­vy­ku­sių­jų ap­ran­gą šven­tės or­ga­ni­za­to­riai ža­da žvelg­ti kū­ry­biš­kai, tad pa­si­steng­ti tik­rai ver­ta. Dva­riš­ku ap­da­ru ne­sun­kiai ga­li virs­ti ir po­ra ei­lių nė­ri­nių pa­puoš­ta iš­leis­tu­vių su­kne­lė, ir ci­lind­ru pa­pil­dy­tas ves­tu­vi­nis kos­tiu­mas.

Pa­ti Kris­ti­na ne­kant­rau­ja šeš­ta­die­nį įsliuog­ti į bal­tą nė­ri­niuo­tą že­mę sie­kian­čią su­kne­lę , ku­rią prieš po­rą mė­ne­sių ap­ti­ko skry­nio­je vie­no­je sen­daik­čių par­duo­tu­vė­je Pas­va­lio ra­jo­ne.

Kai mo­te­ris pa­si­ma­ta­vo ne­ti­kė­tą ra­di­nį, su­ža­vė­ta par­da­vė­ja net su­plo­jo ran­ko­mis: „Tik­ra gra­fai­tė!“

Tas dai­lus dra­bu­žis įkvė­pė Kris­ti­ną su­kaup­ti dva­ro dra­bu­ži­nę, kad kiek­vie­nas sve­čiuo­da­ma­sis Pak­ruo­jo dva­re ga­lė­tų bent trum­pam pa­si­jus­ti lyg ka­dai­se ten gy­ve­nę žmo­nės.

„Ne­kė­lė­me sau tiks­lo at­kur­ti au­ten­tiš­kus dra­bu­žius, nes jais, ge­riau­siu at­ve­ju, bū­tų ga­li­ma pa­si­gro­žė­ti tik per stik­lą.

No­rė­jau, kad dva­ro sve­čiai ga­lė­tų jais pa­si­džiaug­ti, pa­si­ma­tuo­ti, links­min­tis su tais dra­bu­žiais.

Pa­si­kon­sul­ta­vę su is­to­ri­nių kos­tiu­mų ži­no­vais, dva­riš­kių ap­ran­gą pri­me­nan­čių ap­da­rų ėmė­me ieš­ko­ti se­ne­lių, te­tų skry­nio­se, sen­daik­čių par­duo­tu­vė­se, pra­šė­me už­sie­ny­je gy­ve­nan­čių drau­gų pa­gal­bos“, – pa­sa­ko­jo K.Ivan­čen­ko.

Taip į Pak­ruo­jo dva­rą at­ke­lia­vo maž­daug trys de­šim­tys įvai­raus dy­džio mo­te­riš­kų bei vy­riš­kų kos­tiu­mų.

Teat­ro kos­tiu­mų dai­li­nin­kės juos pa­ruo­šė nau­jam gy­ve­ni­mui: pa­puo­šė nė­ri­nių ir rau­ki­nių ei­lė­mis, at­la­so bei ak­so­mo kas­pi­nais, bū­din­gais de­vy­nio­lik­to­jo am­žiaus ap­da­rams, pri­de­ri­no ak­se­sua­rus ir pri­tai­kė dė­vė­ti įvai­raus su­dė­ji­mo žmo­nėms.

Tais lai­kais da­mų ap­ran­ga spin­du­lia­vo ele­gan­ci­ja. Suk­ne­lės bu­vo ga­na už­da­ros, jų apa­čia sie­kė že­mę, nes net čiur­ną pa­ro­dy­ti bu­vo la­bai ne­pa­do­ru, kaip ir pa­si­ro­dy­ti vie­šu­mo­je vienp­lau­kei.

Dva­ro po­nios die­nos me­tu vi­suo­met dė­vė­da­vo skry­bė­les, o va­ka­re šu­kuo­se­ną pa­puoš­da­vo stru­čio plunks­na ar se­ge. Tur­tin­gų da­mų plau­kuo­se ži­bė­da­vo ir bran­gak­me­niais puoš­tos šu­kos, se­gės su per­lais.

Ma­žy­tės, del­ne tel­pan­čios ran­ki­nės bū­da­vo gau­siai de­ko­ruo­ja­mos stik­lo ka­ro­liu­kais, o plaš­ta­kas bū­ti­nai deng­da­vo nė­ri­niuo­tos pirš­ti­nai­tės ar rie­ši­nes.

Vie­nas svar­biau­sių ak­se­sua­rų bū­da­vo ir vė­duok­lė.

Dva­riš­kių ap­ran­go­je spal­vų ne­sti­go – mė­gia­mos bu­vo ir, at­ro­dy­tų, ga­na ryš­kios, cik­la­me­no, apel­si­no, gai­vios ža­lu­mos, vais­kios pa­dan­gės spal­vos.

Puoš­ni ran­kų dar­bo su­kne­lė tuo­met kai­na­vo pa­na­šiai, kiek ge­ra pie­nin­ga kar­vė.

To me­to vy­rai ne­leis­da­vo sau vie­šu­mo­je pa­si­ro­dy­ti vie­nais marš­ki­niais – bū­ti­nai vilk­da­vo­si lie­me­nę ir švar­ką, smo­kin­gą ar fra­ką, pri­klau­so­mai nuo pro­gos. Prie jų pri­si­de­rin­da­vo kak­la­raiš­tį, kak­las­ka­rę ar pe­te­liš­kę, gal­vą pri­si­deng­da­vo ke­pu­re ar­ba skry­bė­le.

Pak­ruo­jo dva­ro dra­bu­ži­nei ne­tru­kus bus skir­tas at­skir­tas kam­ba­rys, ku­ria­me ka­bos ne tik puoš­nūs ap­da­rai, bet bus ga­li­ma pa­var­ty­ti lei­di­nių, pa­sa­ko­jan­čių kos­tiu­mų is­to­ri­ją, pa­lan­džio­ti po se­nas spin­tas ir skry­nias.