Protesto akcijoje – ir radviliškiečių indėlis

Protesto akcijoje – ir radviliškiečių indėlis

Pro­tes­to ak­ci­jo­je – ir rad­vi­liš­kie­čių in­dė­lis

Ša­ly­je nu­vil­ni­ju­si di­džių­jų pre­ky­bos tink­lų boi­ko­to ak­ci­ja pa­li­ko pėd­sa­kų ir Rad­vi­liš­ky­je – di­džio­sio­se par­duo­tu­vė­se pir­kė­jų bu­vo ma­žiau nei įpras­tai. Pa­tys pre­ky­bi­nin­kai vien su pro­tes­to ak­ci­ja to ne­sie­ja.

Lai­ma AGA­NAUS­KIE­NĖ

alaima@skrastas.lt

Pre­ky­bos sa­lės – tuš­tes­nės

Ant­ra­die­nį pra­si­dė­ju­si ir ket­vir­ta­die­nį pa­si­bai­gu­si pro­tes­to prieš ne­pa­ma­tuo­tai di­de­les kai­nas di­džiuo­siuo­se pre­ky­bos cent­ruo­se ak­ci­ja pa­ro­dė, jog da­lis rad­vi­liš­kie­čių į ją įsi­jun­gė – tą ro­dė ir ma­žes­nis prie pre­ky­bos cent­rų sto­vin­čių au­to­mo­bi­lių srau­tas, ir kai ku­riuo die­nos me­tu apy­tuš­tės pre­ky­bos sa­lės.

Ant­ra­die­nį apie 19 va­lan­dą ap­si­lan­kius mies­to di­džio­jo­je „Ma­xi­mo­je“, ka­so­se sė­din­čios par­da­vė­jos sė­dė­jo be­maž be dar­bo – sa­lė­je ma­tė­si vos vie­nas ki­tas pir­kė­jas.

Par­da­vė­jos pri­pa­ži­no, kad pir­kė­jų tą­dien bu­vo ma­žiau ir po dar­bo va­lan­dų, apie 17 va­lan­dą, ta­čiau pa­ti­ki­no, kad ry­tą vos ati­da­rius par­duo­tu­vę į ją kaip įpras­tai plūs­te­lė­jo nu­kai­no­tų ir ak­ci­nių pre­kių me­džio­to­jai, dau­giau­sia pen­si­nio am­žiaus žmo­nės, ku­riuos par­da­vė­jos jau yra įsi­dė­mė­ju­sios.

„Vie­nu me­tu bu­vo net ei­lu­tė iš­si­ri­kia­vu­si. Vė­liau žmo­nių su­ma­žė­jo, bet rei­kia tu­rė­ti ome­ny, kad pen­si­nin­kai dar nė­ra ga­vę pen­si­jų, pa­šal­pi­nin­kai – pa­šal­pų, nes jos tik bus pra­de­da­mos mo­kė­ti. Be at­ly­gi­ni­mų dar ir ge­le­žin­ke­lio įmo­nių dar­buo­to­jai. Ir be boi­ko­to to­kio­mis die­no­mis bū­da­vo ma­žiau pir­kė­jų. Jų iš­kart pa­dau­gė­da­vo ga­vus iš­mo­kas. Ne to­kiu ke­liu rei­kė­tų siek­ti ko­kių nors pa­kei­ti­mų“, – sa­kė vie­na be dar­bo sė­din­ti par­da­vė­ja.

Ne­daug pir­kė­jų šia­me pre­ky­bos cent­re ma­tė­si ir tre­čia­die­nį apie 16 va­lan­dą, nors bu­vo ir pir­kė­jų, ku­rie iš jo išė­jo ne­ši­ni ne po vie­ną pir­ki­nių mai­še­lį.

„Iki“ pre­ky­bos cent­ras vi­zua­liai ir­gi tu­rė­jo ma­žiau po­ten­cia­lių pir­kė­jų.

Nuo­mo­nių įvai­ro­vė

Iš „Ma­xi­mos“ pre­ky­bos cent­ro išė­ju­si jau­na po­ra ran­ko­je ne­šė po­rą „ma­xi­mi­nių“ mai­šų pre­kių. Į vai­kiš­ko ve­ži­mė­lio apa­čią bu­vo pa­dė­tas ir saus­kel­nių pa­kas.

Jau­ni žmo­nės ne­slė­pė, jog nė ne­si­ren­gia pri­si­jung­ti prie pre­ky­bos cent­rų boi­ko­to ak­ci­jos, nes ne­ti­ki, kad tai ga­li ką nors pa­keis­ti.

Prie mies­to cent­re esan­čio ma­žes­nio pre­ky­bos cent­ro „Tau“ pa­kal­bin­ta Ado­mai­čių šei­ma sa­kė ir šiaip daž­nai ap­si­per­kan­tys šia­me pre­ky­bos cent­re, nes jis yra ar­čiau­siai na­mų.

„Tris die­nas tai jau tik­rai nei­si­me nei į „Ma­xi­mą“, nei į „Iki“, – ti­ki­no pen­si­nin­kė Vi­da. Mo­te­ris sa­kė, kad šiaip vi­sa­da apei­nan­ti vi­sus pa­grin­di­nius pre­ky­bos cent­rus, ka­dan­gi juo­se bū­na ne­vie­no­dos ir ak­ci­jos, ir pre­kių kai­nos. Bet daž­niau­siai ji ieš­kan­ti at­pi­gin­tų pre­kių su be­si­bai­gian­čiu ga­lio­ji­mo ter­mi­nu. Esą jei pirk­tų pro­duk­tus įpras­ti­nė­mis kai­no­mis ir neieš­ko­tų ak­ci­ji­nių, pen­si­ja kaip­mat tirp­te iš­tirp­tų.

Jau­nys­tės gat­vė­je vei­kian­čios par­duo­tu­vės „Pa­gun­da“ par­da­vė­jos sa­kė ne­la­bai pa­ste­bė­ju­sios pa­dau­gė­jus pir­kė­jų. Esą per die­ną ma­čiu­sios vos ke­le­tą ne­pa­žįs­ta­mų vei­dų, o vi­si ki­ti – tie, ku­rie ir taip per­ka jų par­duo­tu­vė­je.

Ket­vir­ta­die­nį mies­to tur­ga­vie­tė­je taip pat ne­si­ma­tė itin pa­dau­gė­ju­sio tur­gaus klien­tų skai­čiaus.

Tur­gu­je nuo­lat pre­kiau­jan­tis ūki­nin­kas iš Pak­ruo­jo re­dak­ci­jai sa­kė, jog ne­ga­lin­tis skųs­tis pra­sta pre­ky­ba, bet ir praė­ju­sį šeš­ta­die­nį, kai dar ne­bu­vo jo­kio boi­ko­to, esą žmo­nių bu­vo ne­ma­žai. Iš jo žmo­nės dau­giau­sia pir­ko sėk­li­nių bul­vių.

Kai­miš­ko­mis ir dar­žo gė­ry­bė­mis – kiau­ši­niais, ri­di­kė­liais, po­mi­do­rų dai­gais – pre­kiau­jan­ti po­nia Ire­na sa­kė bai­gian­ti par­duo­ti šių­me­tes dar­žo­ves, ta­čiau ge­ra dai­gų pre­ky­ba pa­si­gir­ti ne­ga­lė­jo.

Pa­kal­bin­ti rad­vi­liš­kie­čiai bu­vo pa­si­skirs­tę į ke­lias sto­vyk­las: vie­ni en­tu­zias­tin­gai pri­ta­rė pro­tes­to ak­ci­jai ir tvir­ti­no su­ge­bė­sią tris die­nas ap­siei­ti be di­džių­jų pre­ky­bos cent­rų pre­kių, ki­ti bu­vo nu­si­tei­kę skep­tiš­kai ir ne­ti­kė­jo ak­ci­jos sėk­me, tre­ti tvir­ti­no, kad tuo­met ne­bė­ra kur ap­si­pirk­ti, nes ir ma­žes­nie­ji mies­te vei­kian­tys pre­ky­bos cent­rai pri­klau­so ko­kiam nors tink­lui – ir ta pa­ti par­duo­tu­vė „Tau“, ir „Grūs­tė“, ir „Ai­bė“.

Vi­lio­nė ak­ci­jo­mis

Di­die­ji pre­ky­bos cent­rai į pro­tes­to ak­ci­ją su­rea­ga­vo žai­biš­kai – len­ty­no­se kaip­mat at­si­ra­do už­ra­šai su nuo­lai­do­mis dau­ge­liui pre­kių rū­šių.

Tie­sa, nė vie­nas to neį­var­di­jo at­sa­ku į boi­ko­tą ir pir­kė­jų vi­lio­ji­mu. Teig­ta, jog šios ak­ci­jos bu­vo pla­nuo­tos iš anks­to ir joms ruoš­ta­si ge­ro­kai iki boi­ko­to.

Di­de­lių apy­var­tos nuo­sto­lių taip pat ne­nu­ro­dy­ta – esą pra­ra­di­mai sie­kė apie ke­lis pro­cen­tus.

O tarp ak­ci­jos pa­lai­ky­to­jų pa­si­gir­do siū­ly­mų, jog pa­na­šias pro­tes­to ak­ci­jas rei­kė­tų reng­ti daž­niau.

Ar bus iš šios ak­ci­jos nau­dos pir­kė­jams, pa­ro­dys lai­kas, ta­čiau pa­si­bai­gus tri­jų die­nų boi­ko­tui žmo­nės vėl plūs­te­lė­jo į pre­ky­bos cent­rus. Rad­vi­liš­kio cent­re vei­kian­tis „Nor­fos“ pre­ky­bos cent­ras penk­ta­die­nio ryt­me­tį vėl du­so nuo pir­kė­jų, ki­tuo­se pre­ky­bos cent­ruo­se pir­kė­jų gau­są ro­dė vėl pil­nos au­to­mo­bi­lių sto­vė­ji­mo aikš­te­lės.

Au­to­rės nuo­tr.

AP­SI­PIR­KI­MAS: Ne vi­si rad­vi­liš­kie­čiai pri­ta­rė boi­ko­to ak­ci­jai. Jie ir to­liau ap­si­pir­ki­nė­jo di­džiuo­siuo­se pre­ky­bos cent­ruo­se.

VI­LIO­JI­MAS: Į žmo­nių pro­tes­to ak­ci­ją di­die­ji pre­ky­bos cent­rai su­rea­ga­vo žai­biš­kai, „iš­mes­da­mi“ dau­gy­bę ak­ci­jų.

AU­TO­MO­BI­LIAI: Prie pre­ky­bos cent­rų ma­tė­si ma­žiau au­to­mo­bi­lių nei įpras­tai.