Pristatyta kompaktinė plokštelė „Radviliškio krašto tradiciniai muzikantai“

Simonos MEILIŪNIENĖS nuotr.
Radviliškio krašto muzikantus kompaktinės plokštelės pristatymo vakarą sujungė muzika.

Radviliškiečiai, svečiai ir muzikantai pakviesti į kompaktinės plokštelės „Radviliškio krašto tradiciniai muzikantai“ pristatymo koncertą.

Etnoinstrumentologinės ekspedicijos tikslas buvo surinkti Radviliškio krašto muzikantus į vieną visumą ir tą turtą kaip savotišką palikimą palikti ateinančioms kartoms, kartu įprasminant ir šio krašto muzikantus. Šis įprasminimas atsirado iš gražios draugystės su Lietuvos nacionalinio kultūros centro instrumentinio folkloro specialistu, etnoinstrumentologinių ekspedicijų vadovu, kompaktinės plokštelės sudarytoju Arūnu Luniu. Jis plokštelės pristatymo vakarą Radviliškiui negailėjo gražių žodžių, ypač pabrėždamas tradicinių muzikantų gausą mūsų krašte. Svečias renginio dalyviams padovanojo keletą kūrinių, kuriuos atliko tradiciniu Žemaitijos regiono muzikiniu instrumentu – bandonija.

Kompaktinėje plokštelėje sutalpinti net 29 Radviliškio regiono liaudies muzikantų kūriniai, kurių autoriai: Raimondas Leikus (Baisogala), Jūratė Stakvilevičienė (Radviliškis), Donatas Stakvilevičius (Radviliškis), Juozas Genceravičius (Šeduva) ir gausybė kitų.

Kompaktinėje plokštelėje skamba Radviliškio krašto muzikantų mėgstamos groti valsų, polkų, fokstrotų, maršų melodijos. Visi šio krašto muzikantai – savotiški profesionalai. Nė vienas jų nėra baigęs muzikos mokslų. Jų mokytojai buvo tėvai, vyresni broliai ar šiaip kaimynai.

Radviliškio miesto kultūros centro (KC) Mažoji salė koncerto vakarą buvo pilnutėlė, susirinko per 100 liaudiškos muzikos mylėtojų. Kompakto pristatymo koncerte visus susirinkusius lydėjo išskirtinės dėkingumo ir pagarbos emocijos, džiugino susirinkusi žiūrovų gausa, jauki ir bičiuliška aplinka, širdis ir sielas sušildė lietuvių liaudies instrumentinės muzikos skambesys. Renginio režisierė ir vedėja Jūratė Levickaitė šmaikščiai ir išradingai kalbino muzikantus, kurie pasidalijo savo muzikinio kelio istorijomis.

Idėjos sumanytojai gali džiaugtis, nes kompaktinė plokštelė jau tapo puikia kraštą reprezentuojančia dovana artimiems ar tolimesniems svečiams. Be to, tai ir mokomoji priemonė muzikavimo pradžiamoksliams, ir puikus laikas maloniam klausymuisi.