Prasmingiausiais pripažinti Kelmės seniūnijos darbai

Reginos MUSNECKIENĖS nuotr.
Kelmės seniūnas Romas Atkočaitis daug dėmesio skiria viešųjų erdvių tvarkymui. Už tai šiemet seniūnija pelnė „Metų darbo“ nominaciją ir premiją.
Šiemet nuo 2017-ųjų Kelmės rajone teikiama „Metų darbo“ nominacija skirta Kelmės miesto seniūnijai. Penkių tūkstančių eurų premiją Kelmės miestas pelnė už viešųjų erdvių tvarkymą.

Sužavėjo metalo kompozicijos

Šiais metais, nors ir siautė COVID-19 pandemija, Kelmės miestas ypatingai gražinosi ir tvarkėsi. Miesto centre atsirado mini bulvaras, kuriame dailininko Andriaus Seselsko freska ant ilgo pastato sienos kviečia sustoti pamąstyti, atsikvėpti, išgerti puodelį kavos.

Šalia sienos pastatytas ir originalus kalvio darbo staliukas bei pora tokių pat kėdžių. Kiek tolėliau – ir suolelis. Tai Kelmės miesto seniūnijos vyriausiojo specialisto komunaliniam ūkiui Eriko Andruškos iniciatyva.

Kalvių darbai puošia ir daugiau miesto erdvių. Pirmieji „Puokštė jaunavedžiams“ ir „Suolelis su skėčiu“ buvo pastatyti šalia Civilinės metrikacijos poskyrio. Vėliau metalo kompozicijos papuošė ir Kražantės tvenkinio prieigas. Čia pastatytas dar vienas suolelis su skėčiu. Jis pavadintas „Apžvalgos suoleliu“. Senajame paplūdimyje įrengtas originalus grilis.

Į šiuos originalius meniškus darbus labiausiai ir atkreiptas komisijos dėmesys.

Vasarą miestas skendi gėlynuose

Puikiai tvarkomos Kelmės miesto viešosios erdvės jau seniai sulaukia pagyrimų iš miesto svečių ir pačių kelmiškių.

Kiekvieną pavasarį miesto centre, Laisvės gynėjų aikštėje, Vyauto Didžiojo gatvėje, Raseinių gatvėje, priešais J. Graičiūno gimnaziją ir kitose erdvėse pasodinama tūkstančiai gėlių daigų, kurie žydi visą vasarą, yra laistomi, kruopščiai prižiūrimi. Be to, miesto centrą ir kitas lankomesnes vietas puošia vazonuose pasodintų žiedų piramidės.

Tai seniūnijos želdinių specialistės Audronės Šiatkienės rūpesčio, fantazijos ir kompetencijos vaisius.

Kelmę puošia ir kiekvienais metais čia vykstančiame akmentašių simpoziume sukurtos akmens skulptūros. Vienos įsikūrusios prie įstaigų, kitos apsigyveno šalia Savivaldybės pastato esančiame parkelyje, kurį ruošiamasi kiekvienais metais papildyti naujais darbais.

Kelmę puošia ir į miesto erdvę skoningai įsikomponuojantis Kražantės tvenkinys su sala viduryje ir spalvotu fontanu, trykštančiu ir džiuginančiu akis spalvų žaismu visą šiltąjį metų laikotarpį.

Nors už tvenkinio esantis „Draugystės“ parkas jau reikalautų daugiau dėmesio, tačiau miesto seniūno Romo Atkočaičio rūpesčiu, jis pagal galimybes taip pat tvarkomas. Panaudojamos senos iš miesto centro atlikusios trinkelės, jomis išgrindžiami bent trumpesnieji takai, vedantys į sodų bendriją, sutvarkomos problemiškiausios vietos.

Taigi, nominacijai už viešųjų erdvių tvarkymą Kelmės miestas jau buvo senokai pribrendęs.

Ateityje tikimasi išplėsti ir sutvarkyti prie kultūros centro esančią Atgimimo aikštę, kuri turėtų tapti pagrindine miesto aikšte, bei skverelį, esantį šalia Evangelikų liuteronų bažnyčios.

Prizines vietas pasidalijo Užventis, Šaukėnai ir Kražiai

Antroji vieta už „Metų darbą“ atiteko Užvenčio seniūnijai. Miestelyje atnaujinta akmeninė bažnyčios teritoriją juosianti tvora ir akmenimis išgrįsta tarp bažnyčios ir klebonijos esanti Statybininkų gatvės atkarpa.

Trečiąją vietą pasidalijo Šaukėnų ir Kražių seniūnijos.

Šaukėniškiai pagerbti už tai, kad nutiesė lieptą į Juodlės ežero salą.

Kražių seniūnijai trečioji vieta atiteko už tai, kad Jotvingių Kryžiaus Ordino ir kitų rėmėjų lėšomis Kražiuose atsirado Atminimo lenta, kurioje įamžinti pokario metais žuvę iš Kražių apylinkių kilę partizanai.

Prieš keletą metų seniūnijoms pradėta teikti nominacija „Metų darbas“ atsirado rajono tarybos nario Egidijaus Ūkso iniciatyva. Jos tikslas paskatinti seniūnijas ir kaimų bendruomenes, kurios, nereikalaudamos nei savivaldybės biudžeto, nei Europos lėšų, parodo iniciatyvą gražinti gimtąjį kraštą, tvarkyti aplinką.