Pomidoras gigantas užaugo šiltnamyje

Asmeninė nuotr.
Vitalijos Bartkutės užaugintas pomidoras gigantas sveria 1 kilogramą 110 gramų.
Pošupių kaimo (Joniškio rajonas) gyventojos Vitalijos Bartkutės šiltnamyje šiemet užderėjo rekordinio dydžio pomidoras, kuris sveria net 1 kilogramą 110 gramų.

„Jaučiaširdžių“ veislės pomidorai dera dideli, tačiau, kad tokie, net pati šeimininkė sunkiai galėjo patikėti, uždėjusi gigantą ant svarstyklių ir pamačiusi skaičius.

„Šios veislės pomidorus auginu pirmus metus ir jie labai gerai dera. Nenuskabiau pirmųjų žiedų mutantų, kurie būna sukibę po kelis ir iš tokių išaugo ne vienas didžiulis pomidoras. Bet šis pranoko visus. O anksčiau, kai turėjome svečių, penkis žmones pavalgydinome dviem „jaučiaširdžiais“ pomidorais ir net nesugebėjome jų įveikti. Tad tikrai verta auginti. Pasiliksiu sėklų kitiems metams. O šiemet sodinau gal 8–9 veisles pomidorų, turiu visokių – ir raudonų, ir oranžinių, ir geltonų, ir didelių, ir smulkių, vyšninių“, – vardijo moteris.

V. Bartkutė sakė jokių sintetinių trąšų nenaudojanti, tik mieles, žolių raugą ir pakankamai palaistanti.

Pirmiausia derliui prasidėjus moteris ir jos artimieji valgo tiesiog šviežius pomidorus, o vėliau juos marinuoja, raugia, verda mišraines žiemai. Gerai dera šiemet ne tik pomidorai, bet ir agurkai, česnakai, arbūzai. Pernai vienas arbūzas užaugo maždaug iki 6 kilogramų svorio.