
Naujausios
„Poezijos rudenį“ – naujų knygų rekordas
Naujosios Akmenės viešojoje bibliotekoje surengtoje šventėje „Poezijos ruduo“ pristatytos šešių autorių naujos knygos. Tiek daug nėra suskaičiuota nė viename ankstesniame kasmetiniame rajono literatų renginyje
Vytautas RUŠKYS
vytautas@skrastas.lt
„Poezijos rudens“ šventės organizatorė Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė naujų knygų pristatymo pradžioje pirmiausia akcentavo Dalios Milukaitės – Buragienės kūrybingumą. Ši dabar Kauno krašte gyvenanti, rajono literatų klubui „Žiemgalija“ priklausanti ir Akmenės rajono savivaldybės literatūrinės premijos pirmosios laureatės titulą turinti poetė šiemet išleido dvi knygas.
„Židinys gryčioj dega“ išspausdinti trioletai, skirti garsiems rašytojams ir kitoms istorinėms asmenybėms. Akrostichų knyga „Pro amžinybės duris“ – tai penktas tokio žanro autorės kūrinių leidinys. Iš viso autorė yra sukūrusi daugiau kaip 300 akrostichų, kurių daugiausia skirta rašytojams, medikams, bibliotekininkams, spaudos darbuotojams.
Iš naujųjų D. Milukaitės-Buragienės knygų Z. Sinkevičienė paskaitė vienintelį eilėraštį, kuriame yra autorės kūrybingumą paaiškinančios eilutės: „Poezija – mano vaikystės sala, poezija – mano vaikystės sodas“.
Kita ne Akmenės rajone, o Mažeikiuose gyvenanti, bet taip pat „Žiemgalijai“ priklausanti poetė Vilhelmina Imbrienė išleido knygą „Iliuzijų lašai“.
Daug dėmesio skirdama spausdintam žodžiui, autorė itin subtiliai apie jį prakalba eilėraštyje „Paskaityk": „Rašau visur ir žiedus sėju... Tu paskaityk žodžius ant šerkšno... O aš tavas akis matysiu, išbėgusias prie kūrinių“.
Pirmąją knygą Kęstutis Krencius pavadino „Ateik tu lietui lyjant“, kurioje daugiausia kalba apie artimus žmones, gimtąsias vietas. Eilėraštyje „Pakelės akmuo“ yra tokios eilutės „akmuo vingiuoto kelio dulkes gaudo“, kursai „guli sau ramus ir saugo užmirštas istorijas“, atrodo, lyg siejasi su autoriaus kūrybine pozicija.
Gražina Blinkinienė išleido pirmąją knygą – „Ant akmeninio tako“. Joje autorė paaiškino: „Pajutau begalinį ilgesį eiliuotam žodžiui, todėl gimtadienio proga apsisprendžiau paruošti neeilinę dovaną sau ir kitiems – pirmąją knygutę“.
Tarp naujų knygų autorė ir Zita Sinkevičienė, išspausdinusi bibliografijos rodyklę „Pokalbiai su poezija“. Ji siūloma skaitytojams, besidomintiems poezija, organizuojantiems seminarus, konferencijas, rengiantiems spaudinių parodas.
Vienintelė neeiliuota knyga – Apolinaro Juodpusio „Stasė Niūniavaitė. Teatro režisierė, literatė, politinė kalinė, visuomenininkė“. Leidinys pavadintas dokumentine apybraiža.
Dabar Vilniuje gyvenantis autorius artimai bendravo su Naujojoje Akmenėje dirbusia spalvinga asmenybe, tad ir jautė pareigą papasakoti apie sudėtingą S. Niūniavaitės gyvenimo kelią. Kuri, beje, taip pat į kultūrinę veiklą pasuko turėdama poetinių ambicijų, tačiau vėliau knygų taip ir nerašė.
Renginyje dalyvavę knygų autoriai paskaitė savo eilių, o K. Krencius ir V. Imbrienė atliko pagal jas sukurtų dainų. Eilėraščių skaitė ir Juzefa Janušienė, Janina Strigūnienė, Kostas Kantautas, Sigita Ligeikienė, Eugenija Škultinienė, Aurelija Gerulskienė, Jolita Pavkienė.
Kultūros ministro padėkos raštas įteiktas Z. Sinkevičienei už sėkmingą ilgametę vadybinę ir bibliotekinę veiklą. Renginyje koncertavo iš Kauno atvykusi dainuojamosios poezijos atlikėja Salomėja Ruzgienė.
Autoriaus nuotr.
KŪRĖJAI: Drauge dainavo naujų knygų autoriai Kęstutis Krencius, Vilhelmina Imbrienė (dešinėje) ir dainuojamosios poezijos atlikėja Salomėja Ruzgienė.
SVEIKINIMAS: „Poezijos rudens“ švenčių organizatorei Naujojoje Akmenėje esančios viešosios bibliotekos direktorei Zitai Sinkevičienei Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos vardinę juostą įteikė šios organizacijos pirmininkas Vladas Buragas.