Po kelio remonto teks griauti daržinę?

Po kelio remonto teks griauti daržinę?

SKAI­TY­TO­JAI KREI­PĖ­SI

Po ke­lio re­mon­to teks griau­ti dar­ži­nę?

Laš­men­pa­mū­šio gy­ven­to­ja Ra­sa Bu­šie­nė „Pak­ruo­jo kraš­tui“ guo­dė­si, jog žvyr­ke­lį re­mon­ta­vę ke­li­nin­kai per­ka­sė įva­žia­vi­mą į jos so­dy­bos ūki­nę da­lį. Ji li­ko ne­pa­sie­kia­ma stam­bes­nei tech­ni­kai. Ke­li­nin­kai so­dy­bos sa­vi­nin­kei siū­lo nau­do­tis ki­tu įva­žia­vi­mu.

Ja­ni­na ŠA­PAR­NIE­NĖ

pakruojis@skrastas.lt

Staig­me­na – grio­vys

R. Bu­šie­nė re­dak­ci­jai sa­kė ne iš kar­to pa­ste­bė­ju­si, grio­vį, iš­kas­tą sker­sai ke­lių met­rų il­gio nuo­va­žos nuo ke­lio: anks­čiau žvyr­ke­lį re­mon­tuo­da­vę ke­li­nin­kai jos ne­lies­da­vo, net su­tvar­ky­da­vo – nuo­va­ža bū­da­vo pa­žvy­ruo­ja­ma.

Ne­li­kus jos, R. Bu­šie­nės šei­ma jau pa­ty­rė nuo­sto­lių – so­die­čių nu­si­pirk­tas mal­kas at­ve­žęs trak­to­rius ne­ga­lė­jo įva­žiuo­ti į so­dy­bą ir pa­su­ko at­gal su pil­na prie­ka­ba. Žmo­nėms te­ko su­mo­kė­ti už de­ga­lus.

R. Bu­šie­nė ne­ri­ma­vo, kad ne­be­bus ga­li­ma su že­mės dir­bi­mo tech­ni­ka pa­siek­ti dar­žo.

„Prieš dvy­li­ka me­tų įsi­gy­tos so­dy­bos pa­sta­tai sto­vi taip, kad iš kie­mo tech­ni­ka ne­ga­li pri­va­žiuo­ti prie so­dy­bos ūki­nės da­lies. To­dėl nau­do­jo­mės ant­ruo­ju įva­žia­vi­mu nuo žvyr­ke­lio pu­sės. Nuo­va­ža nau­do­jo­si ir ki­ti žmo­nės“, – sa­ko R. Bu­šie­nė.

Bet skly­po ser­vi­tu­tuo­se ant­ra­sis įva­žia­vi­mas į so­dy­bą neį­ra­šy­tas.

R. Bu­šie­nė ieš­ko­jo pa­gal­bos Klo­vai­nių se­niū­ni­jo­je. Bet žvyr­ke­lis per Laš­men­pa­mū­šį – ne se­niū­ni­jos, o re­gio­ni­nis ke­lias, už jo tvar­ky­mą at­sa­kin­ga Pak­ruo­jo ke­lių tar­ny­ba.

Pa­siū­ly­ta al­ter­na­ty­va

Pak­ruo­jo ke­lių tar­ny­bos vir­ši­nin­kas Vy­tau­tas Bro­bai­tis tvir­ti­no, kad į pa­ke­lės so­dy­bą įva­žia­vi­mas yra iš ki­tos gat­vės. Juo so­dy­bos sa­vi­nin­kai ir ga­lin­tys nau­do­tis, ar­ba – kiek to­lė­liau įreng­ta nuo­va­ža į dir­ba­mą že­mę.

Anot vir­ši­nin­ko, bu­vu­si nuo­va­ža ofi­cia­liai neeg­zis­tuo­ja. To­dėl grio­vys nu­te­kė­ti pa­vir­ši­niam van­de­niui iš­kas­tas, į ją neat­siž­ve­giant.

„Ga­vus fi­nan­sa­vi­mą, šie­met pra­dė­tas ket­vir­tį am­žiaus ne­tvar­ky­to ke­lio nuo Laš­men­pa­mū­šio iki Ti­to­nių re­mon­tas. Įreng­tas au­to­bu­sų sto­te­lės pe­ro­nas – ke­lei­viams lauk­ti ta­po sau­giau. O kad sto­te­lės near­dy­tų ša­li­ke­lė­je be­si­kau­pian­tis van­duo – per ofi­cia­liai neeg­zis­tuo­jan­čią nuo­va­žą bu­vo iš­kas­tas grio­vys jam nu­te­kė­ti“, – tei­gė vir­ši­nin­kas.

R. Bu­šie­nei ke­li­nin­kų pa­siū­ly­mai nau­do­tis ki­tais įva­žia­vi­mais at­ro­do neį­ma­no­mi: no­rint, kad di­des­nė tech­ni­ka pra­va­žiuo­tų į ūki­nę so­dy­bos da­lį, rei­kė­tų nu­griau­ti dar­ži­nę. O ir koks ūki­nin­kas su­tiks, kad į so­dy­bą su­kan­tys trak­to­riai iš­va­ži­nė­tų pa­sė­lius?

Ga­li­mos trys išei­tys

Gy­ven­to­ja ma­to pa­pras­tą išei­tį: nau­ja­ja­me grio­vy­je prie au­to­bu­sų sto­te­lės įreng­ti pra­lai­dą. Ir šei­ma vėl ga­lė­tų nau­do­tis įpras­ta nuo­va­ža. Tuo la­biau, jog ma­to – įva­žia­vi­mų į ki­tas so­dy­bas ke­li­nin­kai ne­per­ka­sė.

Na­cio­na­li­nės že­mės tar­ny­bos Pak­ruo­jo že­mėt­var­kos sky­riaus ve­dė­jas Aud­rius Ra­dec­kis šei­mai siū­lo į so­dy­bos ūki­nę da­lį va­žiuo­ti ša­lia nau­jo­jo grio­vio, per nuo­va­žą, įreng­tą jos skly­po ga­le.

Ke­li­nin­kų va­do­vo V. Bro­bai­čio tei­gi­mu, vals­ty­bės pi­ni­gais ke­li įva­žia­vi­mai į vie­ną so­dy­bą ne­ren­gia­mi, ta­čiau įsta­ty­mai ne­drau­džia sa­vi­nin­kams pa­si­da­ry­ti nuo­va­žas sa­vo lė­šo­mis.

„So­dy­bos sa­vi­nin­kė ga­li kreip­tis į Pak­ruo­jo ke­lių tar­ny­bą, kad grio­vy­je bū­tų įreng­ta pra­lai­da ir nau­jas įva­žia­vi­mas anks­tes­nio­jo vie­to­je. Už šiuos dar­bus mo­kė­tų už­sa­ko­vė. Ar­ba nuo­va­žą įsi­reng­ti sa­va­ran­kiš­kai. Pas­ta­ruo­ju at­ve­ju bū­tų rei­ka­lin­gas pro­jek­tas“, – in­for­ma­vo vir­ši­nin­kas.

Au­to­rės nuo­tr.

PROB­LE­MA: Per­ka­sus šio­je vie­to­je bu­vu­sią se­ną nuo­va­žą, ne­li­ko įva­žia­vi­mo į Ra­sos Bu­šie­nės so­dy­bos ūki­nę da­lį.

PA­SIŪ­LY­MAS: Sa­vi­nin­kei bu­vo siū­ly­ta į dar­žą va­žiuo­ti per kie­mą. Kad pra­va­žiuo­tų že­mės dir­bi­mo tech­ni­ka, šei­mai tek­tų nu­griau­ti da­lį pa­sta­tų.