Pinigai už Sa­vi­val­dy­bės pa­ža­dus

Pinigai už Sa­vi­val­dy­bės pa­ža­dus

SKAITYTOJAI KREIPIASI

Pinigai už Savivaldybės pažadus

Socialinį būstą Linkuvoje besinuomojanti Dalė Demovienė antri metai nepriprašo, kad namo savininkė Savivaldybė baigtų įvesti vandentiekį ir kanalizaciją. Tačiau už paslaugą, kuria naudotis negali, mokesčiai moteriai skaičiuojami.

Janina ŠAPARNIENĖ

pakruojis@skrastas.lt

Socialiai remiamoji tegirdi pažadus

„Kiekvieną mėnesį Savivaldybėje pasirašau ant nuomos mokesčio dokumentų. Mokestis man skaičiuojamas už būstą su vandentiekiu bei kanalizacija. Bet kanalizacija – tik į kiemą per sieną išvestas vamzdis: ji neprijungta prie nuotekų tinklų iki šiol...

Prieš keturis mėnesius pagaliau įvedė vandentiekį – iki tol daugiau nei dešimtmetį vandenį nešiausi iš kolonėlės Linkuvos centre ar tėvų, nes sodyboje nėra šulinio. Po darbų vandentiekininkai perspėjo: yra skaitiklis – reikia mokėti ir už kanalizaciją. Nesvarbu, kad jos iš tiesų nėra“, – apmaudavo D. Demovienė.

Linkuvietė skaičiavo, jog Savivaldybės specialistų pažadų klausosi jau antrus metus. Ne kartą raštu ir žodžiu prašė socialinio namo savininkų įvesti centralizuotą vandentiekį, kanalizaciją. Pernai rudenį socialinio būsto skirstymo komisija nutarė nuomininkės pakartotinį prašymą tenkinti ir oficialiai pažadėjo darbus pradėti „artimiausiu laiku“. Pažadas liko pažadu.

„Nueinu į Savivaldybę, klausiu, kada pagaliau namą prie miesto tinklų prijungs. Užsirašo mano telefono numerį, pameluoja, kad įves... Ir suka akis į langą... Kiekvieną savaitę šitaip... Jeigu negali pažado ištesėti – geriau tiesiai taip ir pasakytų“, – sakė linkuvietė.

Pavasarį neapsikentusi moteris prašė Seimo nario Vitalijaus Gailiaus pagalbos. Po kelių mėnesių į socialinį namą vanduo buvo įvestas.

„Dėl kanalizacijos įvedimo kartojasi ta pati istorija. Bet laiko iki šalčių kažin ar daug beliko – jei namo prie tinklų neprijungs greitai, šiemet gali ir išvis nebespėti. Tuomet mažiausiai iki pavasario turėsiu mokėti už tai, kuo nesinaudoju“, – piktinosi D. Demovienė.

Moteris, dirbdama parduotuvėje ir viena augindama mokyklinio amžiaus dukras, samdytis kanalizaciją galinčių įvesti firmų neturi už ką.

Būti girtuokliu geriau?

D. Demovienės nuomojamas socialinis būstas nepanašus į daugelį kitų tokių – apšiurusių trobų su apšnerkšta aplinka. Pirmas aukštas šviečia neseniai dažytomis sienomis, sodyboje švaru. Kambarių sienos tapetuotos, grindys užtiestos kiliminėmis dangomis, virtuvėje išklijuotos plytelėmis. Kuklūs švarūs baldai.

„Namą dažėme su dukromis, tik palėpės sienų nepasiekėme – pati laipioti kopėčiomis negaliu, o mergaičių leisti bijojau. Kiek išgalime, remontuojame kambarius. Nesinori gyventi apsileidus“, – sako D. Demovienė.

Ir čia pat su nuoskauda priduria – girtuokliams nevaloms geriau: jiems valdžia išnuomoja suremontuotą būstą. Jį nugyvenusius, praskolinusius blogiausiu atveju iškrausto, būstą vėl remontuoja ir nuomoja kitiems tokiems pat apsileidėliams.

„Užtat nebelieka pinigų tvarkingiems, prižiūrimiems socialiniams būstams, o jų nuomininkai valdžiai neįdomūs“, – apmaudauja linkuvietė.

Kanalizacija žadama iki Naujųjų

Savivaldybės socialinio būsto administravimo vyresniajai specialistei Solveigai Naglienei nuomininkės D. Demovienės problema žinoma.

„Investavome į šį socialinį būstą – nupirkome vandentiekio ir nuotekų įvedimą prie namo. Beliko darbai viduje, kuriems taip pat bus skelbiami viešieji pirkimai. Bet prieš kūrenimo sezono pradžią pirmiausiai stengėmės suremontuoti krosnis kituose socialiniuose būstuose“, – informavo S. Naglienė.

Specialistės teigimu, kanalizaciją socialiniame būste ketinama įvesti iki Naujųjų metų.

Autorės nuotr.

SKIRTUMAI: Dalė Demovienė lygina, kad į nuomininkus valdžia žiūri skirtingai: apsileidusiems skiria daugiau dėmesio ir paramos nei tvarkingiems.

MOKESČIAI: Kanalizacija dar neįvesta, bet mokesčiai už ją jau skaičiuojami.