Penkiais klasių komplektais mažiau

Reginos MUSNECKIENĖS nuotr.
Kelmės J. Graičiūno gimnazijoje nuo šio rugsėjo mokysis ir per 40 suaugusiųjų asmenų, norinčių baigti vidurinę mokyklą.
Šiais mokslo metais Kelmės rajone į klases ateis mažiau mokinių. Sumažėjo penkiais klasių komplektais.

Uždaryti skyriai

Preliminariais duomenimis, mokinių ir darželių ugdytinių skaičius Kelmės rajone turėtų siekti 3368. Iš jų 605 bus ugdomi keturiuose rajone dar veikiančiuose darželiuose. Dalis ikimokyklinukų bus ugdomi mokyklose ir daugiafunkciuose centruose.

Vidurinę mokyklą baigti pareiškė norą 42 suaugę asmenys. Anksčiau jie mokydavosi Suaugusiųjų mokymo centre. Šiemet, Suaugusiųjų mokymo centrą sujungus su Pedagogine psichologine tarnyba, suaugusiųjų mokymas patikėtas Kelmės J. Graičiūno gimnazijai.

Rugsėjo pirmosios išvakarėse rajone buvo numatyti 208 klasių komplektai. Praėjusiais mokslo metais buvo penkiais klasių komplektais daugiau.

Komplektų mažėjimui įtakos turėjo ir kai kurių gimnazijų ir mokyklų skyrių uždarymas. Mokiniai bus vežiojami į didesnes mokyklas, kur klasėse mokosi po daugiau mokinių.

Nuo šių mokslo metų uždarytas Tytuvėnų gimnazijai anksčiau priklausęs Pagryžuvio pradinio ugdymo skyrius. Pradinukai bus vežiojami į Tytuvėnų gimnaziją.

Šiai gimnazijai priklausančiame Mockaičių skyriuje nebeliko pagrindinio ugdymo klasių. Čia mokysis tik pradinukai ir ikimokyklinukai.

Uždarytas ir Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijai priklausęs Karklėnų ikimokyklinio ugdymo skyrius. Ikimokyklinukai bus vežiojami į tai pačiai gimnazijai priklausantį Pašilės daugiafunkcį centrą.

Nebeliko ir Maironių skyriaus, kuris prieš kurį laiką buvo prijungtas prie Liolių pagrindinės mokyklos. Mokiniai bus vežiojami į Tytuvėnų, Liolių ar Kelmės ugdymo įstaigas.

Mokslas, kai šalia koronavirusas

Šiemet pasiruošdamos naujiems mokslo metams, mokyklos susidūrė su iššūkiais, kuriuos pateikė koronavirusas. Patalpas reikia paruošti taip, kad kuo mažiau mokinių kontaktuotų vieni su kitais. Vadinasi, norint išlaikyti didesnius atstumus, reikia didesnių plotų.

Iššūkius palengvino tai, kas iki šiol buvo laikoma rajono problema. Savivaldybės lygmenyje dažnai buvo kalbama, jog kaimo mokyklose ir gimnazijose dėl mokinių skaičiaus sumažėjimo – per didelis plotas tenka vienam mokiniui. Didelius ugdymo įstaigų plotus tenka šildyti, remontuoti, išlaikyti. Tai nuostolinga. Svarstyta, ar nepriėmus į gimnazijas kitų įstaigų, pavyzdžiui, seniūnijų.

Šiuo metu didesnės patalpos kaip tik praverčia ir padeda tiksliau laikytis Sveikatos ministerijos rekomendacijų.

„Mokytis pamainomis mūsų kaimiško rajono mokyklose būtų labai sudėtinga ir nuostolinga ekonomiškai, – situaciją komentavo Kelmės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Irena Janušienė. – Dauguma mokinių į ugdymo įstaigas vežiojami. Jeigu pamokos vyktų dviem pamainomis, mokykliniai autobusai turėtų važiuoti po kelis kartus.“

Be to, kai kurie mokiniai į mokyklas važinėja maršrutiniais autobusais. Jų grafikai taip pat nepritaikyti mokinius vežioti į popietines pamainas.

Taigi, ugdymo įstaigos stengiasi išnaudoti visus turimus plotus. Mokiniams bus atverti visi įėjimai. Didesnės mokyklos jų turi po du – tris. Atskiros klasės ir atskiri mokinių srautai vaikščios pro atskirus įėjimus.

Ugdymo įstaigose nubraižytos rodyklės, pagal kurias mokiniai orientuosis kur eiti. Kiekviename aukšte galės vaikščioti tik jame besimokančių klasių mokiniai.

Kol kas atsisakoma darbo mokytojų kabinetuose. Mokiniai mokysis savo klasėje. Pas juos ateis skirtingų dalykų mokytojai.

„Taip bus lengviau atsekti turėtus kontaktus, jeigu kuris iš mokinių ar mokytojų užsikrėstų, – sako I. Janušienė. – Be to, daugiau mokinių prasilenks, nesusitikdami ir nebendraudami. Užsikrėtimo atveju, galbūt nereikės uždaryti visos mokyklos – tik pusę ar tame pačiame aukšte esančias klases.“

Vedėjos tvirtinimu, rekomendacijų dėl COVID – 19 lengviau bus laikytis mažų, iki šimto moksleivių turinčių mokyklų vadovams, pedagogams ir mokiniams. Didesnėsė mokyklose bus sudėtingiau sureguliuoti srautus taip, kad būtų tik minimalūs kontaktai.