Pavenčių bendruomenė įgyvendino idėjas

Bendruomenės nuotr.
Kuršėniškiai noriai plušėjo, kurdami gerbūvį ne tik sau, bet ir svečiams.

Kuršėnų miesto Pavenčių bendruomenė, metams baigiantis, įveikė daug užsibrėžtų darbų.

Bendruomenės nariai susiremontavo krepšinio aikštelę, atsodino sunykusius medelius, tiesino sukrypusius kuoliukus prieš keletą metų pasodintame jaunuolyne, pertvarkė Pavenčių parkelyje poilsio ir sporto aikštelės gėlyną, žiūrėjo aplinką prie treniruoklių. Pasodinta ir naujų dekoratyvių medelių, kurie ne tik ateityje džiugins savo gražiomis spalvomis, bet ir pridengs nuo Ventos gatve skubančių mašinų srauto.

2019 metais pagal priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ Pavenčių bendruomenė įgyvendino projektą „Veik, sportuok draugauk“, finansuotos veiklos padėjo Pavenčių sporto ir poilsio aikštelę papildyti ir atnaujinti nauju sporto inventoriumi.

Šiemet sudaryta galimybė vykdyti projekto tęstinumą ir pasinaudoti Šiaulių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų (NVO) veiklos rėmimo lėšomis, kurio tikslas – skatinti gyventojų fizinį aktyvumą, gerinti emocinę būseną, stiprinti specialiųjų poreikių gyventojų integraciją į visuomenę bei ugdyti bendruomeniškumą organizuojant sportinius renginius bei talkas ekologijos ir gamtos saugojimui. Įgyvendinant išsikeltus tikslus bei siekiant ugdyti gyventojų sąmoningumą, Pavenčių sporto ir poilsio aikštelėje įrengtas susiliejantį su aplinka informacinis stendas, kuris ugdo pagarbą gamtai.

Taip pat įrengtas nuorodų stulpas, informuojantis lankytojus apie tako per parką vardą „Pavenčių alėja“ bei suteikiantis žinių, kuria kryptimi reikia eiti, jei norite būti sotus, pasimelsti, pabūti prie jūros ar įkopti į aukščiausią kalną. O prieš kelionę čia pat galima prisėsti ant naujai įrengtų suoliukų. Vaikštinėjant po parką, akis džiugina žaismingas laimės ratas. Pasukus jį, galima sužinoti, kokie jūsų siurprizai laukia artimiausiu metu.

Pavenčiuose darbščių rankų sulaukė ir Lietuvos tūkstantmečiui paminėti skirtas paminklinis akmuo – jis ne tik atnaujintas, bet ir Lietuvos vėliavos spalvų augalais apsodintas.