
Naujausios
Patirtis ir jaunystė ieškojo bendrų sprendimų
Nuo 2007-ųjų metų spalio 10-ąją Lietuvoje minima Vietos savivaldos diena. Tai visų mūsų šventė ir puiki proga kalbėtis apie aktyvesnį dalyvavimą priimant bendruomenėms svarbius sprendimus, sprendžiant kasdienius klausimus.
Ta proga Pakruojo rajono savivaldybėje pirmadienį įvyko Pakruojo rajono Trečiojo amžiaus universiteto klausytojų ir jaunimo atstovų jungtinės tarybos posėdis. Posėdžiui vadovavo Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas. Svarstyti buvo pateikti įvairių sričių: švietimo, kultūros, teisės, socialinės, finansų ir kelių priežiūros, klausimai.
Jungtinę tarybą sudarė 12 Trečiojo amžiaus universiteto klausytojų: Alfredas Šimkus, Marijona Čepulienė, Antanas Rarivanas, Filomena Brainskienė, Nijolė Merkelienė, Genovaitė Stankevičienė, Danguolė Šlamienė, Vladislava Lukoševičienė, Janina Kvedarienė, Zita Beleckienė, Genovaitė Matuzienė, Vidutis Skirmantas, ir 10 jaunimo atstovų: Mintarė Simonaitytė, Sandra Lukošiūnaitė ir Viktorija Leimontaitė iš Žeimelio gimnazijos, Emilija Pukevičiūtė, Paulius Pašakarnis ir Austėja Makarevičiūtė iš Linkuvos gimnazijos, Martyna Drupaitė, Žilvinas Gaižauskas ir Mindaugas Jareckas iš „Atžalyno“ gimnazijos bei Simona Lipskytė, „Auksinės varpos“ žurnalistė. Mandatai buvo paruošti dar 2 jaunimo atstovams, tačiau jie posėdyje nedalyvavo.
Prieš posėdį meras Saulius Gegieckas supažindino su darbo tvarka, buvo išrinkta balsų skaičiavimo komisija, išklausyti vieši pranešimai dėl frakcijų kūrimosi. Apie frakcijos „Pilietiškas jaunimas“ įkūrimą pranešė Žeimelio gimnazijos atstovai, frakciją „Atžalynas“ sukūrė „Atžalyno“ gimnazijos moksleiviai, o frakciją „Linkuvos aktyvistai“ – Linkuvos gimnazijos jaunimas.
Jungtinės tarybos nariai nagrinėjo 6 klausimus: „Dėl Pakruojo rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2017–2020 metų bendrojo plano patvirtinimo“, „Dėl Renginių organizavimo Pakruojo rajono savivaldybės viešosiose vietose tvarkos aprašo patvirtinimo“, „Dėl pritarimo Linkuvos karmelitų vienuolyno pastato perėmimui pagal panaudos sutartį“, „Dėl Pakruojo rajono savivaldybės tarybos 2016 m. vasario 18 d. sprendimo Nr. T-46 „Dėl Pakruojo rajono savivaldybės 2016 metų biudžeto patvirtinimo“ pakeitimo“, „Dėl Pakruojo rajono savivaldybės tarybos 2016 m. rugpjūčio 11 d. sprendimo Nr. T-253 „Dėl kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis 2016 m. finansuojamų objektų sąrašo patvirtinimo“ pakeitimo“ ir „Dėl pritarimo projekto „Integrali pagalba į namus Pakruojo rajone“ įgyvendinimui“, kuriuos pristatė atsakingi specialistai.
Jungtinės tarybos narių abejones, ar šis posėdis rimtas, ar žaidimas, išsklaidė meras Saulius Gegieckas patikindamas, kad parinkti realūs įvairiausių sričių klausimai, kurie artimiausiu metu bus pateikti svarstyti ir Pakruojo rajono savivaldybės tarybai. Gal tai ir įkvėpė šventinio tarybos posėdžio dalyvius – 6 klausimų svarstymas tęsėsi daugiau kaip dvi valandas, negailėta laiko ir jėgų diskusijoms bei pastebėjimams.
Jungtinei tarybai už darbą padėkojo meras Saulius Gegieckas, atminimo dovanėles įteikė mero patarėja Rūta Sausienė, administracijos direktorė Erika Kižienė ir tarybos sekretorė Regina Samkienė. Tiek rajono vadovai, tiek šventinio posėdžio dalyviai išreiškė viltį, jog susirenkama tikrai ne paskutinį kartą – rajonui svarbių klausimų sprendimas turi rūpėti visiems. Panašaus pobūdžio posėdį planuojama suorganizuoti metų pabaigoje.
Tačiau diskusijos rajonui aktualiais klausimais nebūtinai turi vykti tik šventinių renginių metu. Tuoj bus treji metai, kai savivaldybėje įgyvendintas projektas „Elektroninės demokratijos stiprinimas Šiaulių mieste ir regione“. Projekto įgyvendinimo metu Pakruojo rajono savivaldybėje buvo įdiegtos šios elektroninės demokratijos priemonės:
e-Konsultavimas – gyventojai gali užduoti klausimus. Užduotas klausimas yra priskiriamas atsakingam savivaldybės darbuotojui, kuris atsakys į užduotą klausimą.
e-Apklausos – lankytojai gali reikšti savo nuomonę atsakydami į portale pateiktas apklausas. Apklausą paskelbia savivaldybės atsakingas darbuotojas, kai norima gauti nuomonę svarbiais klausimais.
e-Peticijos – skirta pateikti peticijas (kolektyvinius reikalavimus), kurios peržiūrimos ir gali būti įtrauktos į posėdį svarstyti. Peticija – konstitucinė piliečių teisė tiesiogiai dalyvauti valdant savo šalį. Peticijoje paprastai keliami klausimai, kurie yra aktualūs ne tik konkrečiam asmeniui, bet turi ir bendresnę reikšmę.
e-Forumas – gyventojai gali diskutuoti tarpusavyje portale esančiame forume.
e-Skundai – gyventojai gali pateikti savo skundus savivaldybės administracijai internetu. Tai galima atlikti užpildant specializuotas el. skundų formas (tai gali daryti tik registruoti lankytojai), nurodant, kam skundas yra adresuojamas.
Posėdžių transliacija – tiesioginė posėdžių peržiūra. Taip pat leidžia peržiūrėti ir buvusių posėdžių vaizdo įrašus (yra ir šventinio spalio 10 d. posėdžio įrašas).
Kviečiame rajono bendruomenę naudotis pagrindiniais demokratijos įrankiais ir jaustis savivaldos šeimininkais.
Pakruojo rajono savivaldybės informacija
Užs. Nr. 330321