Pakruojyje lankėsi teniso legenda

Simonos LIPSKYTĖS nuotr.
Teniso legenda, kovotoja už moterų teises Billie Jean King lankėsi Pakruojo sinagogoje.

Pakruojyje svečiavosi teniso legenda, kovotoja už moterų teises Billie Jean King. Amerikietė viešėjo Lietuvoje, nes Vilniuje vyko jos vardo taurės moterų teniso komandinio pasaulio čempionato – antros grupės Europos-Afrikos zonos turnyras.

Billie Jean King – buvusi pirmoji pasaulio raketė, per karjerą laimėjusi 39 didžiojo kirčio turnyrus (12 kartų vienetų varžybose, 16 kartų – moterų dvejetų turnyruose ir dar 11 – mišriuose dvejetuose).

1973 metais Billie Jean King laimėjo legenda tapusią „Lyčių kovą“ („Battle of the sexes“), kurią tiesiogiai žiūrėjo 90 mln. televizijos žiūrovų visame pasaulyje. Nuo to laiko iki šių dienų Jean Billie King yra aktyvi kovotoja už moterų sportininkių teises, įkūrusi ne vieną fondą ir programą jaunimui, gavusi gausybę apdovanojimų už lygybės skatinimą, gerbiama ir mylima aukščiausių pasaulio politikų ir žvaigždžių.

Niujorke gyvenanti sportininkė žavėjosi Pakruoju ir čia gyvenusių žydų istorija. Drauge su Pakruojo rajono savivaldybės meru Sauliumi Margiu, vicemere Simona Lipskyte, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėju Gintaru Jasiūnu ji lankėsi Pakruojo dvare, sinagogoje.

Daugybę šalių lankanti sportininkė aktyviai skatina politikus ir verslą daugiau investuoti į sporto prieinamumą, ypač socialiai jautrioms grupėms – vaikams, jaunimui, socialiai remtiniems asmenims.

Iš paprastos amerikiečių šeimos kilusi Billie Jean King sakė, kad tik dėl netoliese buvusių teniso kortų, kur galėjo žaisti nemokamai, jai pavyko pakilti į sporto žvaigždžių olimpą.