Pakruojo sinagogoje – praeities ir dabarties akistata

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Pakruojo sinagogoje veiks paroda-instaliacija, primenanti apie skaudžius praeities ir dabarties įvykius.

Lapkričio 20 dieną nuo 11 iki 17 valandos Pakruojo sinagogoje Šiaulių apskrities religinė žydų bendruomenė organizuoja pusdienį veiksiančią parodą-instaliaciją, ja siekiama priminti skaudžius praeities įvykius bei šių dienų bandymus juos pakartoti.

Ekspozicijoje bus galima išvysti dvi tarpusavyje glaudžiai susijusias parodas. Pasak organizatorių, viena iš jų liudija apie praeitį, jos pakeisti nebegalime, o antroji kvies pagalvoti, ką galime padaryti, kad tai nebepasikartotų.

Pirmąją parodą Šiaulių apskrities religinė žydų bendruomenės parengė kartu su Izraelio Yad Vashem muziejumi “Vaikų akcijos” 80-mečiui paminėti, joje eksponuojama tik nedidelė dalis nužudytų vaikų nuotraukų, saugomų Izraelio Holokausto memorialo ekspozicijoje.

Antroji parodos dalis skirta spalio 7-ąją „Hamas“ teroristų pagrobtiems įkaitams (jų yra per 240) palaikyti. „Kol žybsi vilties liepsnelė, kad pagrobtieji dar gyvi, mes privalome palaikyti bei stiprinti juos ne tik mintimis, bet ir darbais“, – sako bendruomenės pirmininkas Sania Kerbelis.

Ketvirtadienį palaikymo akcija vyko Šiauliuose, P. Višinskio gatvėje. Čia kelioms valandoms buvo iškabintos pagrobtųjų nuotraukos.