Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos muziejus įsikūrė naujose patalpose

Lino KATILIAUS nuotr.
Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos muziejus įsikūrė naujose patalpose.

Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijoje duris naujose patalpose atvėrė mokyklos muziejus.

Renginio dalyvius sutiko „Atžalyno“ gimnazijos direktorė Asta Valuntienė. Perkirpus simbolinę juostelę, sveikinimo žodį tarė Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis. Meras dėkojo muziejaus vadovui Vidučiui Skirmantui už aktyvią muziejaus veiklą, pagalbą kuriant Pakruojo krašto muziejų bei aktyvų įsitraukimą į visuomeninį gyvenimą.

Prisiminimais apie muziejaus įkūrimo pradžią pasidalijo buvęs ilgametis gimnazijos direktorius Kęstutis Razumas.

Muziejaus atidaryme koncertavo Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos moksleivė Martyna Jurevičiūtė ir pernai gimnaziją baigęs Jokūbas Gaška.

Atsinaujinusiame muziejuje eksponuojami daiktai skaičiuoja daugiau nei 100 metų. Muziejaus vadovas Vidutis Skirmantas sakė: nors muziejaus patalpos dabar tapo erdvesnės, tačiau laisvos vietos jau šiek tiek trūksta. Planuojama gimnazijos muziejuje papildyti turimų eksponatų kolekciją žemėlapiu, jame pavaizduotos pokario metu veikusios mokyklos Pakruojo rajone. Tuo metu jų buvo per 50.

Gimnazijos direktorė A. Valuntienė džiaugėsi, kad lėšos, skirtos iš tūkstantmečio mokyklų projekto, leido „Atžalyno“ gimnazijai ne tik atnaujinti muziejaus patalpas, bet ir įsigyti reikalingus baldus.