Pakruojo senovinės technikos klubui – vieneri

Mariaus Senulio asmeninio albumo nuotr.
Asociacijos "Pakruojo senovinės technikos klubas" nariai išvykoje.
Rugpjūčio 23-ąją asociacija "Pakruojo senovinės technikos klubas" sulaukė vienerių metų. Ne vienoje šventėje regėtas šios asociacijos logotipas keldavo klausimų, ką šis klubas vienija, kokios senovinės technikos turi. Apie tai kalbamės su Pakruojo senovinės technikos klubo prezidentu Mariumi Senuliu.


Idėja suvienyti Pakruojo rajono senovinės technikos entuzistus buvo kilusi seniau, buvo ieškoma tinkamo pavadinimo, teisinės formos. Klubo narių yra septyni, tačiau nemažai yra tiesiog palaikančiųjų, kurie prisidėjo tiek šventinėje Pakruojo miesto šventės eisenoje, tiek vykdant kokius nors projektus.


Pasak M. Senulio, vienas pagrindinių vykdytų projektų – "Šeimos kalėdinė diena su žirgu 2", vykusi praeitais metais Radviliškio rajone, Raudondvaryje. Tada klubo nariai pristatė savo veiklą bei organizavo viktoriną.

Neseniai kartu su Pakruojo kultūros centru Pakruojo senovinės technikos klubas organizavo Baltijos kelio 30-mečio minėjimą Pakruojyje. Vienybės aikštėje Pakruojo senovinės technikos klubas ir Šiaulių "Senų ratų" klubas surengė senųjų automobilių parodą, po to dalyvavo pilietiškumo ir vienybės akcijoje, kurios metu buvo apjuosta Vienybės aikštė.

Pasak Mariaus, klubas "įsivažiuoja" po truputį, dalyvaudamas susitikimuose ir bendruose renginiuose su artimiausių rajonų senovinės technikos mėgėjus vienijančiais klubais. Pats Marius turi motorinį dviratį "Riga 13" ir "Žigulius". Vieni seniausių klubo trofėjų – "Moskvič 403", retas ir senas "AUDI coupe" modelis. Yra ir motociklas JAVA, keletas "žiguliukų".


Nė vienas klubo narys nenusiperka tokios technikos, kad jos būklė būtų ideali. Senoviškos technikos remontui reikia skirti daug laiko, o detalės retos, bet jų kol kas randama. Toks hobis užima daug laiko ir reikalauja lėšų.


Daugiausia klubo narių turimos technikos – vadinamoji "sovietinė". Kiekvienas automobilis ar motociklas turi savo istoriją. Planuojama toliau dalyvauti įvairuose projektuose. Dėl kiekvieno renginio tariamasi su klubo nariais. Jeigu tolimesnis kelias, kyla ir klausimas, kaip jį senoji technika atlaikys. Klubo vadovas norėtų nusipirkti reprezentuojantį automobilį, kurį būtų galima naudoti, nuomojant šeimų šventėms – krikštynoms, vestuvėms.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.