Pagerbti rajono žemdirbiai

Organizatorių nuotr.
Pirmąją vietą „Metų ūkio“ konkurse pelnę Lina ir Donatas Vaičikauskai mėsinių galvijų ūkį keičia į tvarią augalininkystę.
Kelmės rajone, Pakražančio gimnazijos sporto salėje, surengta tradicinė rudens šventė, kurioje pagerbti visi žemdirbiai ir apdovanoti konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai bei dalyviai.

 

Apdovanoti „Metų ūkio“ konkurso nugalėtojai ir dalyviai

„Metų ūkio“ konkurse šiemet sutiko dalyvauti šeši ūkiai. Rugsėjo pabaigoje šiuose ūkiuose lankėsi komisija, sudaryta iš pačių žemdirbių, Savivaldybės administracijos ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos atstovų. Komisijos nariai bendravo su konkurso dalyviais, apžiūrėjo jų ūkius.

Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas apgailestavo, kad konkurse nesiryžta dalyvauti daugiau žemdirbių: „Kaltas lietuviams įprastas ūkininkų kuklumas. Jaučiasi dar ne viską susitvarkę, nepadarę visų numatytų darbų. Teisinasi, jog konkurse dalyvaus, kai ūkyje įgyvendins viską, ką numatę.“

Šiemet „Metų ūkio“ konkurse dalyvavo ūkininkai iš Pakražančio, Kražių, Šaukėnų, Vaiguvos, Tytuvėnų ir Kelmės apylinkių seniūnijų. Užpernai konkurse akcentuoti gyvulininkystės ūkiai. Pernai stengtasi pagerbti jaunus ūkininkus. Šiemet atkreiptas dėmesys į augalininkystės ūkius.

„Metų ūkio“ komisija pirmąją vietą šiemet skyrė Vaiguvos seniūnijoje ūkininkaujantiems Linai ir Donatui Vaičikauskams. Donato tėvai plėtojo pienininkystės ūkį, vėliau pradėjo auginti mėsinius galvijus, Donatas taip pat dar verčiasi mėsiniais galvijais, bet pastaruoju metu visas pastangas meta į augalininkystės ūkį.

Antroji vieta atiteko Šaukėnų seniūnijos Vaišlaukio kaimo ūkininkams Raimondai ir Laimonui Šiušėms, nuo 2007 metų plėtojantiems augalininkystės ūkį.

Trečioji – Kelmės apylinkių seniūnijoje ūkininkaujantiems Mildai Čekanauskienei ir Edgarui Piniauskui. Šie ūkininkai verčiasi augalininkyste, užsiima ir kitomis veiklomis, apdirba apvalią medieną, laiko bičių.

Prizinių vietų laimėtojai apdovanoti skėčiais, „Ūkininko patarėjo“ prenumerata ir kuponais, už kuriuos galės nusipirkti reikalingų daiktų ūkinių prekių parduotuvėje.

Padėkota ir kitiems konkurso dalyviams. Pakražančio seniūnijos jaunajam ūkininkui Gvidui Gaidjurgiui padėka skirta už meilę žemei ir jaunatvišką ryžtą kuriant miškų ūkį. Tytuvėnų apylinkių seniūnijos ūkininkams Linai ir Arvydui Kučinskams dėkota už ekonomiškai tvirtą augalininkystės ūkio sukūrimą. Kražių seniūnijos ūkininkams Linai ir Virgilijui Šimkams padėkota už pažangų ūkininkavimą.

Padėkų netrūko ir šventėje

Konkurso dalyviams ir visiems kitiems rajono žemdirbiams surengta įspūdinga šventė, kurią vedė Pakražančio kultūros centro darbuotoja Rūta Palubeckienė.

Žemdirbius ir svečius sveikino Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas: „Man labai džiugu būti tokioje kompanijoje, kur susirinko žmonės, mylintys savo kraštą ne tik žodžiais, bet ir darbais.“

Sveikinimo žodį tarė Pakražančio seniūnas Alfonsas Sakalauskas. Žemdirbius pagerbti atvyko nemažai svečių.

LR Seimo narys Viktoras Pranckietis padėkas už puoselėjamą žemės ūkio idėją ir sumanų vadovavimą bendrovei, drąsą būti ryškiu bendruomenės nariu, visuomenės nuomonės formavimą ir racionalius pasiūlymus įteikė Žemės ūkio bendrovės „Kerkasiai“ valdybos pirmininkui Tomui Petkevičiui ir Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkui Martynui Puidokui.

LR Seimo narys Antanas Čepononis padėką už aktyvią veiklą ir gerą ūkininkavimą įteikė Tytuvėnų apylinkių ūkininkui Vytautui Mačiūnui.

LR Seimo kaimo reikalų komiteto narys Jonas Gudauskas už pažangų ir veržlų ūkininkavimą, tradicijų puoselėjimą ir vystymą Kelmės krašte padėką įteikė Pauliui ir Brigitai Maziliauskams.

Ignas Hofmanas Lietuvos ūkininkų sąjungos padėką už svarią pagalbą realizuojant rajono ūkininkų sąjungos sumanymus ir tvarią augalininkystę įteikė Kelmės apylinkių seniūnijos ūkininkui Edgarui Piniauskui.

Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Danutė Laivienė padėkas už pažangų ūkininkavimą, bendruomeniškumą ir paramą, iniciatyvumą ir darbštumą skyrė Vaiguvos seniūnijos ūkininkams Alai ir Antanui Lekavičiams, Kukečių seniūnijos ūkininkui Donatui Meškauskui, Pakražančio seniūnijos ūkininkams Erikai ir Alvydui Gestautams, Astai ir Vaidotui Gedraičiams ir Pakražančio seniūnijos specialistei žemės ūkiui Giedrei Valčiukienei.

Valstybinės mokesčių inspekcijos dovana atiteko Paskerdinio kaimo ūkininkui Arūnui Baltrušaičiui.

Padėkoti Kelmės rajono žemdirbiams atvyko ir Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Prisikėlimo apygardos Šiaulių skyriaus bei misijos „Kariai – kariams“ vadovas Antanas Kliunka.

Jis dėkojo ūkininkams: Arūnui Baltrušaičiui, Reginai Skimutienei, Vytautui Puidokui, Mariui Žymantui, Edgarui Piniauskui, Edmundui Baracevičiui, Benui Širiakovui, Tomui Zakarauskui, Vytautui ir Pauliui Maziliauskams, Rolandui Sabaliauskui, Ričardui Vaičiuliui, Maridijui Puidokui, prisidėjusiems prie paramos Ukrainai nuperkant sunkvežimį GAZ 66. Lėšos sunkvežimiui rinktos drauge su Radviliškio rajono ūkininkų sąjungos nariais.

Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas padėkas už tradicijų gimtinėje puoselėjimą ir puikų ūkininkavimą įteikė Kolainių kaimo ūkininkui Juozui Spudžiui. Už geranorišką pagalbą ir aktyvią visuomeninę veiklą padėkojo ūkininkui Vytautui Mačiūnui.

Už ekologinio ūkio plėtojimą ir žemaitukų žirgų auginimą pdėka skirta Mantvydui Čekavičiui.

Šluota stipresnė už vieną ražą

Žemdirbius pagerbti surengtoje šventėje netrūko humoro ir linksmybių. Pagrindinis jos iniciatorius M. Puidokas džiaugėsi, jog šiemet į Kelmės rajono ūkininkų sąjungą įstojo dešimt naujų narių: „Būryje mes stipresni. Juk atskirą ražą lengvai perlauši. O į šluotą surištus ražus ne taip paprasta įveikti. Šiuo metu Ūkininkų sąjungai priklauso apie 200 rajono žemdirbių. Tai tikrieji, stambieji iš žemės gyvenantys žmonės. Žemės ūkio valdas rajone deklaruoja per 3000 žemdirbių. Tai rodo, kad Kelmės rajonas tikrai žemdirbiškas.

Ūkių kasmet vis mažėja. Tačiau liekantys stambėja.“