Pagerbė stalo tenisininką

Akmenėje įvyko tarptautinės rajono atviros stalo teniso asmeninės pirmenybės, skirtos atminti pastaruoju metu Papilėje gyvenusį Augustiną Janavičių.

Varžėsi 23 sportininkai iš Akmenės, Šiaulių, Mažeikių, Joniškio rajonų bei Dobelės (Latvija) ir Šiaulių miestų.

Visi tenisininkai žaidė vienoje grupėje, o atitinkamo amžiaus nugalėtojai ir prizininkai nustatyti pagal bendroje įskaitoje pelnytą vietą.

Iki 40 metų amžiaus žaidėjų grupėje pirmąją vietą laimėjo ir absoliučiu varžybų nugalėtoju tapo Kęstutis Barauskas iš Akmenės. Antra liko taip pat akmenietė Simona Verbauskaitė, trečias – Arūnas Klimas iš Mažeikių.

Nuo 40 iki 50 metų amžiaus grupėje nugalėtoju tapo Guntis Krivods iš Dobelės, komandos draugas Nikolajus Šikovs laimėjo antrąją vietą. Trečiąją vietą pelnė Akmenėje gyvenanti Loreta Avelienė.

Nuo 50 iki 60 metų amžiaus grupėje nugalėjo Dobelės atstovė Vera Eriksone, antras – Rimantas Selenis iš Šiaulių, trečias – Vladas Poškus iš Kuršėnų (Šiaulių rajonas).

Tarp vyresnių negu 60 metų tenisininkų geriausiai žaidė Viačeslavas Chakimovas iš Žagarės (Joniškio rajonas). Naujosios Akmenės gyventojas Vladimiras Golikovas laimėjo antrąją vietą, trečias Šiaulių atstovas Romas Taujanskas. Šis 67 metų sporto veteranas apdovanotas vyriausiam varžybų dalyviui įsteigtu prizu

Dvejetų varžybas, vykusias vieno minuso sistema, laimėjo L. Avelienė ir S. Verbauskaitė. Jos finale 3:2 įveikė šiauliečius R. Selenį ir R. Mažulį. Trečiąją vietą laimėjo latvių pora V. Eriksone ir G. Krivods, kurie lemiamoje dvikovoje rezultatu 3:2 įveikė K. Barauską ir V. Chakimovą.

Šias pirmenybes organizavo ir prizus įsteigė Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“. Jo pirmininkės Loretos Avelienės tvirtinimu, pagerbtas rajone gyvenęs Augustinas Janavičius buvo žinomas kaip nenuilstantis stalo teniso entuziastas.

Mokyklinio amžiaus išmokęs žaisti tenisą, A. Janavičius šią sporto šaką itin išpopuliarino, dirbdamas Agluonų tarybiniame ūkyje, čia išugdė kelis aukšto lygio sportininkus.

Persikraustęs į Papilę padėjo vietos jauniesiems stalo tenisininkams pasirengti varžyboms. Žaidžiančio trenerio A. Janavičiaus vadovaujama Papilės „Era“ komanda dalyvavo šalies trečios lygos stalo teniso pirmenybėse, patekdavo į Žemaitijos regiono komandinių pirmenybių finalą.

„Krašto žinių“ inf.

Archyvo nuotr.

NUGALĖTOJOS: Varžybose Simona Verbauskaitė (kairėje) ir Loreta Avelienė žaisdamos poroje dvejetų varžybose nugalėjo ir vyrus.