
Naujausios
Pageidavimai teisėsaugai: teisingumo ir žmogiškumo
Keturiose seniūnijose ir rajono Savivaldybėje susitikimus surengę Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Šiaulių apygardos prokuratūros bei teismo vadovai radviliškiečius supažindino su teisėsaugos institucijų vykdoma veikla, reformomis.
Iš gyventojų jie išgirdo ir apie silpnąsias teisėsaugos puses.
Laima AGANAUSKIENĖ
alaima@skrastas.lt
Gyventojai išdėstė silpnąsias teisėsaugos puses
Šiaulių apskrities teisėsaugos institucijų atstovų surengtas susitikimas su radviliškiečiais – pirma tokia iniciatyva, kurios tikslas buvo supažindinti visuomenę su teisėsaugininkų veikla, naujovėmis, išklausyti gyventojų pastabas.
Apskrities teisėsaugos institucijų vadovai susitiko su rajono Savivaldybės darbuotojais, seniūnais. Susitikimai su vietos bendruomenėmis surengti Aukštelkų, Šeduvos, Baisogalos bei Šiaulėnų seniūnijose.
Prieš susitikimą buvo atlikta rajono gyventojų apklausa, kurioje jie išsakė savo pageidavimus. Pasak renginio organizatorių, žmonės atsakymuose iš pareigūnų pageidavo teisingumo, supratingumo ir žmogiškumo. Pageidavo, kad būtų veikiama ne tada, kai problema įsisenėja, o iš karto, operatyviai.
Gyventojai pareigūnams išdėstė problemas, kurios trikdo jų saugią aplinką. Kalbėta apie saugaus eismo, nepilnamečių užimtumo problemas, vagystes iš kiemų bei sodų, girtavimą viešosiose vietose.
Pasak organizatorių, pokalbiuose paaiškėjo, kad silpnoji teisėsaugininkų pusė yra policijos tyrėjų komunikavimas su asmenimis, nukentėjusiais dėl įvairių nusikalstamų veikų. Žmonės nori, kad jiems būtų suprantamai ir paprastai paaiškinama tyrimo eiga, jo perspektyva, kodėl priimtas vienoks ar kitoks procesinis sprendimas.
„Reformos neatsisuks prieš gyventojus“
Šiaulių apygardos teismo pirmininkas Vytautas Kursevičius susitikime nemažai kalbėjo apie pareigūnų pašaukimą tarnauti žmonėms ir pasidalijo įspūdžiais apie teismų darbą Norvegijoje, kur jis neseniai svečiavosi.
Pasak V. Kursevičiaus, šioje šalyje viskas daroma tam, kad žmogus, peržengęs teismo slenkstį, nejaustų įtampos ir baimės, tad ten nieko nestebina, kai proceso dalyviams paduodama vandens, jie kitaip nuraminami.
Šiaulių apygardos teisme esą irgi ketinama gerinti santykius su klientais, stengtis daugiau jiems paaiškinti, kad šie, į teisėsaugos instituciją atėję su savo teisybe, iš jos išeitų su teisingumu.
Susitikime dalyvavęs Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas paneigė gandus, jog nuo kitų metų sausio 1-osios pradedama kriminalinės policijos reforma atsisuks prieš gyventojus, nes esą nebebus tiriamos kai kurios nusikalstamos veikos.
„Visi nusikaltimai kaip buvo tiriami, taip bus tiriami ir toliau, tik sunkius, labai sunkius bei rezonansinius nusikaltimus tirs specializuoti Šiaulių kriminalinės policijos padaliniai“, – aiškino R. Bobinas.
Kolegų radviliškiečių darbą R. Bobinas įvertino keliais žodžiais: pasak jo, Radviliškio rajono policijos pareigūnai daugelyje sričių yra pasiekę gerų rodiklių, o jų darbas jau ne vienerius metus yra „stabiliai aukščiau vidurkio“.
Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Aivaras Povilaitis pristatė prokuratūros reformą, akcentavo bendradarbiavimo su bendruomenėmis svarbą.
Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Danutė Burbulienė supažindino su teisminės mediacijos – teisminio taikinimo – procedūra ir ragino aukštąjį išsilavinimą turinčius visuomenės atstovus tapti savanoriais mediatoriais.
Šiaulių valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos vadovė Virginija Valkiūnienė informavo apie gyventojų teisę naudotis nemokama antrine teisine pagalba.
Autorės nuotr.
TEMA: Šiaulių apskrities teisėsaugos institucijų vadovai su radviliškiečiais kalbėjo apie būtinybę dirbti efektyviai, kokybiškai ir skaidriai.
KLAUSYTOJAI: Rajono Savivaldybės salėje Šiaulių teisėsaugininkų klausėsi daugiausia valdininkai.