
Naujausios
Pabūgę gyventojų reakcijos žemės mokesčio nepatvirtino
Joniškio rajono taryba praėjusiame posėdyje nesvarstė žemės mokesčio tarifų 2018 metams. Jeigu jie būtų buvę patvirtinti tokie, kokie pateikti sprendimo projekte, kitąmet dalis gyventojų būtų gavę triskart didesnes mokesčių sąskaitas.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Išimti klausimą dėl žemės mokesčio iš posėdžio darbotvarkės Socialdemokratų frakcijos vardu pasiūlė tarybos narys Mindaugas Balčiūnas. Į opozicijos klausimą, kokie motyvai, jis atsakė neturintis noro detalių komentuoti, tiesiog tokia esanti frakcijos nuomonė.
Siūlymui taryba pritarė, tad žemės mokesčio tarifai bus svarstomi vėlesniuose posėdžiuose.
Likus kelioms dienoms iki rajono tarybos posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje susirūpinimą dėl didėjančio žemės mokesčio išsakė opozicinė frakcija.
Žemės mokestis kitąmet bus skaičiuojamas pagal VĮ Registrų centro 2017 metais atliktą masinį žemės vertinimą. 2018 metais mokestinė vertė palyginus su verte, kuri buvo nustatyta 2013 metais, Joniškio rajone vidutiniškai didėja 16 procentų gyvenamosioms teritorijoms, 7 procentais miškams, mėgėjų sodams – 12 procentų. Žemės ūkio paskirties žemės mokestis vidutiniškai augtų net 3,6 karto, o kitos paskirties žemei – 3,7 karto. Mažėtų tik komercinės paskirties žemės vertė, kuri nukrito 5 procentais.
Nors rajono tarybai teiktame sprendimo projekte daugelis tarifų buvo numatyti kaip 2017 metais, o žemės ūkio paskirties žemei ir naudingųjų iškasenų teritorijoms jie netgi sumažinti, tačiau pinigine išraiška sumos būtų gerokai didesnės nei prieš metus, kai kam galėjo išaugti net 300 procentų.
„Siūlomas mokesčio už žemės ūkio paskirties sklypus tarifas yra 1,5 procento, tačiau, kad jo dydis eurais būtų toks pat, kaip šiais metais, turėtų būti 0,5 procento. Tas pats taikytina ir miškų ūkio paskirties sklypams“, – sakė į spaudos konferenciją pakvietusios Joniškio rajono tarybos opozicinės frakcijos atstovas, Lietuvos laisvės sąjungos narys Edmundas Bernotas.
O Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Rimantė Misiūnienė teigė, kad sprendimo projekte visai neatsižvelgta į smulkiuosius ūkininkus, kitus asmenis. Pasak jos, mokestis turėtų būti diferencijuojamas.
Autorės nuotr.
Jeigu Joniškio rajono taryba patvirtins teikiamą sprendimo projektą, mokestis už žemę kai kuriems savivaldybės gyventojams, ypač turintiems žemės ūkio paskirties žemės, 2018-aisiais gali išaugti net tris kartus.