Nesaugumo jausmas mokykloje

Nesaugumo jausmas mokykloje

Nesaugumo jausmas mokykloje

Kelmės rajono Maironių mokyklos bendruomenė išgyvena nerimo dienas. Buvusi direktorė išėjo iš darbo. Jos pareigas laikinai eina pavaduotoja.

Tačiau mokyklos bendruomenė išgirdo apie rajono vadų ketinimus į jų mokyklą vadovauti pervesti uždaromos Gailių pagrindinės mokyklos direktorių. Ar bus jis geranoriškas Maironių mokyklos atžvilgiu? Juk Gailiai ir Maironiai konkuruodavo dėl mokinių.

Regina MUSNECKIENĖ

reginamus@skrastas.lt

Abejones sustiprino telefono skambutis

Penktadienį, išgirdę, jog po pamokų atvyksta savivaldybės atstovai, mokyklos likimui neabejingi bendruomenės nariai, mokinių tėvai ir mokytojai susirinko mokykloje.

Į Maironis, kaip patys sakė, trumpam užsukę rajono vicemeras K. Bilius ir savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros bei sporto skyriaus vedėjas S. Michailovas nustebo ir sutriko, pamatę tiek žmonių ir dar žiniasklaidą.

Mokyklos bendruomenė skubančius savivaldybės atstovus, nieko nelaukdama, apibėrė klausimais.

Rusų kalbos mokytoja G. Macaitienė pasakojo internete pamačiusi skelbimą, jog Maironių pagrindinėje mokykloje reikia rusų kalbos mokytojo. Atvyko į mokyklą, parašė prašymą įdarbinti.

Tačiau tvarkant įdarbinimo dokumentus paskambinęs Gailių pagrindinės mokyklos direktorius A.Urbonas. Klausęs, terminuotam ar visam laikui bus įdarbinta naujoji mokytoja. Pokalbį girdėję Maironių pedagogai suprato, jog Gailių mokyklos direktorius jau dabar per atstumą vadovauja Maironių mokyklai.

Keisčiausia, jog po šio skambučio Maironių mokyklos direktorės pareigas laikinai einanti R.Andrulienė staiga persigalvojo ir mokytoją įdarbino terminuotai.

Mokytoja spėja, jog laikinoji direktorė išsigando. Mat, jeigu jų mokyklai ateitų vadovauti A. Urbonas, jam taip pat reikėtų rusų kalbos pamokų. Tačiau neatmetė galimybės reikalauti, kad būtų įdarbinta neterminuotam laikui.

Du etatus dalijasi trys mokytojos

Mokytojai baiminasi, jog naujasis direktorius gali atsivesti ir uždaromos savo mokyklos mokytojų. Tuomet mažėtų krūviai vietos pedagogams. O kai kuriuos gal net atleistų? Nes naujų mokinių iš uždaromos Gailių mokyklos, jų paskaičiavimais, ateitų tik du.

Pedagogai tvirtino, jog krūviai Maironių pagrindinėje ir taip – nedideli. Tačiau jų kolektyvas – draugiškas. Tryse nusprendė pasidalyti du pradinių klasių mokytojų etatus, kad nė vienai nereikėtų išeiti iš darbo.

Bendruomenės atstovas A.Brazas tiesiai šviesiai rėžė: „Gailių ir Maironių mokyklos nuolat konkuruodavo dėl mokinių. Gailių mokyklos direktorius gali būti piktas dėl to, kad Maironių mokykla išliko, o Gailių bus uždaryta. Ar po tokių įvykių jis bus geranoriškas mūsų mokyklos atžvilgiu?“

Mokyklos bendruomenė tvirtino, jog yra patenkinta laikinosios direktorės vadovavimu. Be to, taupomas vienas atlyginimas. Mokytojai sutinka su mažesnio koeficiento atlygiu, kad tik mokykla kuo ilgiau išsilaikytų.

„Jeigu kitais mokslo metais mokyklai ateis vadovauti A.Urbonas, po metų jis sulauks pensinio amžiaus. Mūsų mokykla jam turės išmokėti išeitinę kompensaciją. Tai bus ženkli suma, kuri gali „suvalgyti“ mokyklą,“ – baiminosi mokytojai.

Žadėjo nepažeidinėti įstatymų

Vicemeras K.Bilius mokyklos bendruomenei pripažino, jog buvo tokių minčių nuo rugsėjo į Maironių pagrindinę mokyklą vadovauti pervesti A.Urboną. Mat, uždarydama mokyklas valdžia turi galvoti, kur įdarbins žmones. Juolab, kad direktoriui tik vieneri metai lieka iki pensijos. Išeitinę kompensaciją jam mokėtų ne mokykla, o savivaldybė iš perskirstymui tenkančių šešių švietimo reikmėms skirtų procentų. „Įstatymų tikrai nepažeidinėsime,“ – kelis kartus patikino K.Bilius.

„Krašto žinios“ paklausė, ką apie situaciją Maironių mokykloje mano pats uždaromos Gailių pagrindinės mokyklos direktorius A. Urbonas.

Jis tvirtino tikrai skambinęs į Maironių pagrindinę mokyklą, kai sužinojo, jog ten įdabinama nauja rusistė. Kadangi nuo rugpjūčio 30 dienos neteks darbo, buvęs suinteresuotas rusų kalbos pamokomis.

„Man tas pats kur dirbti – ar Maironiuose, ar Karklėnuose, ar Užventyje. Kai metai belieka iki pensijos, nesaldu netekti darbo, – sakė A.Urbonas. – O Maironiuose iš nieko kuriama pasaka. Paleista antis. Jeigu ir būčiau pervestas į šią mokyklą, nesiimčiau jokių radikalių reformų. Dėl metų darbo neapsimokėtų ką nors keisti. Žiūrėčiau tik einamųjų reikalų. Ir mokytojus gina įstatymas. Jeigu jų krūvis neviršija 36 valandų, neturėčiau teisės iš jų pamokų atimti ir duoti kitam mokytojui.“

Autorės nuotr.

AIŠKUMAS: Maironių mokyklos bendruomenė reikalavo, kad savivaldybės atstovai įneštų aiškumo į susiklosčiusią situaciją.

ABEJONĖS: Ūkininkas ir rajono Tarybos narys Albertas Brazas išreiškė abejones, ar naujasis direktorius būtų geranoriškas jų mokyklos atžvilgiu.

ĮSTATYMAI: Kelmės rajono vicemeras Kęstutis Bilius (kairėje) ir Švietimo, kultūros bei sporto skyriaus vedėjas Saulius Michailovas pažadėjo, jog visi su mokykla susiję reikalai bus sprendžiami nepažeidžiant įstatymų. O laikinai direktorės pareigas einanti pavaduotoja Rima Andrulienė tvirtino nedalyvausianti konkurse dėl direktorės pareigų.

VILTYS: Bendruomenė norėtų, jog viena iš seniausių rajone Maironių pagrindinė mokykla gyvuotų dar bent keletą metų.