Nerūšiuotos atliekos liko neišvežtos

Nerūšiuotos atliekos liko neišvežtos

SKAITYTOJAI KREIPIASI

Nerūšiuotos atliekos liko neišvežtos

Į „Krašto žinių“ redakciją vienas po kito ėmė skambinti Žagarės miesto gyventojai, kai praėjusią savaitę liko neišvežti mišrių atliekų konteineriai. Komunalininkai nurodo priežastį: į juos buvo prikrauta atliekų, kurias reikia rūšiuoti, bet žmonės piktinasi nežinantys, ką į juos galima dėti.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Neišvežta didžioji dalis konteinerių

Į redakciją skambinę žmonės piktinosi, kad kai kurie konteineriai buvo ištuštini, bet didelę dalį jų komunalininkai paliko.

Viena moteris pasakojo, kad konteineriai liko stovėti beveik visoje ilgiausioje mieste Petro Cvirkos gatvėje. Ji pati, kreipusis į „Joniškio komunalinį ūkį“ išgirdo, kad konteineriuose sudėtos atliekos, kurių ten neturėtų būti.

„Tai parašykite bent jūs, ką ten galima dėti,“ – prašė paskambinęs kitas Žagarės gyventojas.

Kai kurie žagariečiai sakė apskritai nesupratę, kodėl konteinerių turinys buvo paliktas be jokių įspėjimų, pranešimų.

Sutartyje viskas nurodyta

„Joniškio komunalinio ūkio“ direktorius Romanas Černius „Krašto žinioms“ paaiškino, kad buvo atlikta konteinerių patikra ir tie, kurių turinyje rasta antrinių žaliavų, – o jas reikia rūšiuoti, – palikti neišvežti.

„Apgailestaujame, kad nespėjome paruošti įspėjimo lapelių. Dabar jau esame paruošę ir kitą kartą paliksime prie konteinerių,“ – sakė direktorius.

Kai kuriems Žagarės gyventojams prie konteinerių buvo prisegti bukletukai su informacija apie rūšiavimą.

Rajono gyventojai yra gavę konteinerius arba komposto dėžes žaliosioms atliekoms bei maišus stiklui bei popieriui ir plastikui. Šių atliekų dėti į mišrių atliekų konteinerį negalima.

Paklaustas, ką žmonės turėtų į šį konteinerį mesti, R. Černius paaiškino, jog tai aiškiai parašyta sutartyje, tereikia ją paskaityti. Sutartį pasirašydamas žmogus įsipareigojo atliekas rūšiuoti. Taip pat sutartyje nurodyta, koks kiekis atliekų vienam asmeniui per metus galėtų susikaupti.

Tiems, kurie sutarties negavo arba neberanda, „Krašto žinios“ primena, kad į mišrių buitinių atliekų konteinerį dedama: nudėvėti drabužiai ir avalynė, netinkamos kompostuoti maisto atliekos, atvėsinti pelenai, tapetai, panaudotas tualetinis ir kitas minkštas naudotas popierius, porceliano, keramikos duženos bei kitos netinkamos perdibti atliekos.

Negalima dėti žaliųjų atliekų, stiklo, polietileno, plastiko butelių, popieriaus. Jiems skirti atskiri konteineriai arba maišai.

Rūšiavimas tik prasideda

Pasak „Joniškio komunalinio ūkio“ direktoriaus Romano Černiaus, kol kas rajono gyventojai rūšiuoja tik 2 procentus atliekų nuo bendro jų kiekio. Siekiamybė yra tokia, kad būtų rūšiuojama 30 procentų.

Tačiau rūšiavimas po truputį pradeda augti. Jei praėjusiais metais antrinių žaliavų Joniškio rajone buvo išvežta 188 tonos, šiemet iki rugpjūčio mėnesio – jau 240 tonų.

Tiesa, bendrame atliekų, patenkančių į Aukštrakių sąvartyną, fone vis dar daug žaliųjų atliekų. Tai yra – maždaug 50 procentų.

Kol kas individualių namų savininkams stiklui bei popieriui ir plastiku rūšiuoti yra išdalinti maišai (kas jų negavo, gali kreiptis į komunalininkus Joniškyje arba atstovą Žagarėje – aut. past.), tačiau ateityje bus dalinami ir konteineriai. Taip pat daugiau pastatoma rūšiavimui skirtų vadinamųjų „teletabių“. Žagarėje šiemet jų atsirado dviejose vietose Kęstučio bei vienoje vietoje Dariaus ir Girėno gatvėje.

Atliekų vežėjai giria gerai rūšiuojančią atliekas Žagarės gimnaziją, Joniškio vaikų lopšelius–darželius, Kriukų seniūnijos gyventojus.

Redakcijos archyvo nuotr.

PAAIŠKINIMAS: „Joniškio komunalinio ūkio“ direktorius Romanas Černius aiškino, kad konteinerių turinys buvo patikrintas tie, kuriuose rasta antrinių žaliavų, – o jas reikia rūšiuoti, – palikti neišvežti.

TAISYKLĖ: Į buitinių atliekų konteinerį negalima pilti žaliųjų atliekų bei atliekų, kurias galima rūšiuoti.