
Naujausios
Nerandama budinčių globėjų
Į Pakruojo rajone naujai įsteigtus budinčių socialinių globėjų etatus kandidatai nesiveržia. Linkuvos socialinių paslaugų centre yra įsteigti trys budinčių globėjų etatai. Į juos pretenduoti kviečiami asmenys ar šeimos, baigę mokymus pagal globėjų (įtėvių) ruošimo programą ir turintys tinkamas sąlygas namuose bet kuriuo paros metu priimti iki trijų vaikų.
Budintiems globėjams numatytas nuolatinis atlyginimas bei mokami vaiko pinigai tuo laiku, kada namuose gyvens globotiniai.
Pakruojo vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Eglė Koskutė-Peseckė informavo, kad besidominčių iki tol nebuvusiomis socialinio darbo vietomis yra, tačiau kol kas viskas baigiasi informaciniais pokalbiais.
„Gali būti, kad žmonės nesiryžta tapti budinčiais globėjais, žinodami, jog vaikai pas juos gyvens neilgai, globotiniai nuolat keisis – kad tai yra darbas. Tokia kaita – emociškai svarbus dalykas, nes prie globotinių prisirišantys žmonės ne visada gali susitaikyti su faktu, kad šie vaikai namuose neilgam (nuo kelių dienų iki vienerių metų). Nebent žmonės vėliau taptų nuolatiniais jų globėjais“, – sakė E. Koskutė-Peseckė.
Vedėjos teigimu, budinčių globėjų poreikis – labai aktualus. Rizikos šeimų, iš kurių gali tekti bet kuriuo paros metu paimti vaikus, rajone gyvena dešimtys.
Dar praėjusį penktadienį E. Koskutė-Peseckė rajono bendruomenių bei nevyriausybinių organizacijų atstovų susirinkime informavo, jog svarstoma, ar neteks iš asocialių šeimų paimti šešių vaikų. Po kelių dienų mažyliai jau iškeliavo pas nuolatinius globėjus.
Norinčių dirbti budinčiais socialiniais globėjais ieško ne tik Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai. Naujosios darbo vietos, reikalavimai potencialiems pretendentams pristatomi įvairiuose susirinkimuose, rajono vadovų susitikimuose su visuomene.
„Skirtingai nei budinčiųjų, nuolatinių globėjų mūsų rajone atsiranda. Visuomenės požiūris į vaikų globą darosi palankesnis. Kasmet globėjų ar įtėvių mokymus baigia po keliolika žmonių. Žinome ir šeimų, kurios, ankstesniems globotiniams užaugus ir išėjus gyventi savarankiškai, suteikia namus kitiems. Nuolatinė vaikų globa taip pat yra skatinama“, – sakė skyriaus vedėja.
Pernai globa skirta keturiolikai vaikų, paimtų iš rajono rizikos šeimų. Dalis jų apsigyveno globėjų šeimose, dalis – vaikų globos namuose.
Pakruojo rajone veikia dvi tokios įstaigos – Linkuvoje įsikūręs samariečių „Naminukas“ ir Pamūšio parapiniai vaikų globos namai. Juose šiuo metu gyvena dvidešimt du vaikai.
„Šiaulių krašto“ inf.
Janinos ŠAPARNIENĖS nuotr.
Pakruojo vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Eglė Koskutė-Peseckė sakė, jog žmonės dažniausiai nori vaikus globoti nuolat. Pretendentų tapti budinčiais globėjais kol kas nėra.