
Naujausios
Nedaug uždirbdami pasistatė namą
Kelmės rajone, Minupių kaime, gyvenantis Mindaugas Kumpis įrodė, jog ir iš minimalaus atlyginimo galima pasistatyti namą. Tik reikia ieškoti pigesnių medžiagų ir pačiam dirbti. Mindaugas pluša pas ūkininką ir pats dirba keturis hektarus žemės. Iš nedidelių pajamų 27 metų vyras sugebėjo pastatyti namą, kad ką tik gimusią dukrelę parsivežtų į savo namus.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Mūrinį namą Mindaugas Kumpis statėsi kaime, kuriame gimė ir užaugo. Nenorėjo gyventi mieste. Jam artimesni kaimo darbai ir kaimiškas gyvenimo būdas. Baigė Joniškio žemės ūkio mokyklą.
Ieškojo darbo, bet niekas nenorėjo priimti jauno vaikino, be patirties. Išbandė emigranto duoną. Buvo išvažiavęs padirbėti į Angliją. Nešiojo skrajutes, rinko labdarą. Tačiau uždirbo tik tiek, kad užteko atgaliniam bilietui. Tai padėjo suvokti, jog namuose geriausia.
Penkerius metus draugavo su žmona Sonata. Dabar jau dveji metai, kai vedęs. Sonata kilusi iš Šedbarų. Mokėsi virėjos specialybės profesinio rengimo centre.
Abu sutuoktiniai iš daugiavaikų šeimų. Ir Mindaugo, ir Sonatos tėvai augino po šešis vaikus. Vaikai įprato nesibaidyti darbo.
Prieš trejus metus, sulaukęs 24-erių, Mindaugas nusprendė statyti namą, kad turėtų kur parvesti žmoną ir auginti gimsiančius vaikus. Įsidarbino pas ūkininką, valdantį 600 hektarų žemės. Dirba pagal specialybę, prižiūri techniką ir ją valdo.
Pas tą patį ūkininką dirba ir vyresnysis jo brolis Darius, vedęs jo žmonos seserį Liną. Į darbą broliai kasdien važinėja po 15 kilometrų. Kooperuojasi. Važiuoja vienu automobiliu.
Atlyginimai nėra labai dideli. Tačiau su artimųjų pagalba Mindaugui pavyksta sutaupyti statyboms.
„Aštuoniasdešimties kvadratinių metrų namo sienoms reikėjo septynių tūkstančių litų, – pasakoja Mindaugas. – Stogui ir langams reikėjo daugiau. Ėmiau paskolą. Pinigų dažnai paskolina vyresnis brolis Egidijus. Jis – stalius. Dar neturi savo šeimos. Dirba Šiauliuose statybose. Su juo ir pastatėme namą. Nereikėjo samdyti darbininkų. Mūrijom ir vidų įrenginėjom savaitgaliais. O aš pats plušėjau ir vakarais sugrįžęs iš darbo. Nors grįždavau pavargęs, dirbant sau nuovargis dingdavo.“
Kumpių šeima priima jaukioje šiuolaikiškai įrengtoje virtuvėje. Svetainė dar nebaigta įrengti. Rodo ryškų žaismingą kambarį. 21 metų Sonata džiaugiasi, jog jos vyras – puikus meistras ir geras dizaineris. Viską sugalvojo pats. O svarbiausia – labai darbštus. Ką užsibrėžia, to pasiekia.
Vos spėjusi baigti mokslus ir ištekėjusi ,mažos dukrelės mama džiaugiasi patekusi į darnią, draugišką šeimą. Šiandien gal neturėtų savo namų, jeigu Mindaugo giminė nepadėtų. Minupiuose gyvenantys jo tėvai remia maisto produktais. Stengiasi, kad jų šeimai kuo mažiau reikėtų pirkti iš parduotuvių.
Močiutės sodyboje gyvenantis ir ūkininkaujantis Mindaugo brolis Žydrūnas atidavė savo žemę su sena sodyba. Toje vietoje Mindaugas, nugriovęs senus pastatus, ir pasistatė namą.
Jauna šeima turi tik 4 hektarus žemės. Porą hektarų apsėja javais, kad turėtų grūdų gyvuliams.
Nors kuriasi kaime, bet pirkti dar daugiau žemės neketina. Žemė labai brangi: du – trys tūkstančiai eurų. Imsis kokio nors kaimiško, daug žemės nereikalaujančio verslo. Gal augins žvėrelius? Gal statys šiltnamių? Gal užsodins hektarą braškių?
Bet pirmiausia svajoja baigti įrengti namus ir kiek atokiau, pakalnėje, pastatyti ūkinį pastatą.
Sonata taip pat ketina ieškotis darbo. Dukrelę jau užrašė į Užvenčio vaikų darželį. Darbuosis bet kur. Jauna moteris sako darbo nebijanti. Plušėjo nuo pat vaikystės.
Moteris kaip ir jos vyras ragavo emigrantės duonos. Dirbo virėja vienoje Austrijos kavinėje. Neblogai sekėsi. Tačiau emigrantės gyvenimo nenorėtų.
Vytauto RUŠKIO nuotr.
ŠEIMININKAI: Sonata ir Mindaugas Kumpiai puošia savo namo kiemą.
ERDVĖS: Sonata ir Mindaugas Kumpiai kaime turi akimis vos aprėpiamas erdves.