Nauji šviestuvai Vinkšnėnuose nešviečia

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Nauji gatvės apšvietimo žibintai Vinkšnėnuose sutemus vis dar nešviečia.
Šiaulių rajono Vinkšnėnų kaimo V. Bielskio gyventojai neilgai džiaugėsi naujai įrengtu apšvietimu. Nors jau prasidėjo rugsėjis, vaikai ėmė keliauti į mokyklas, nauji šviestuvai Vinkšnėnuose vis dar stovi be gyvybės ženklų, tarsi gatvės dekoracija. Į redakciją paskambinęs kaimo gyventojas prisiminė, kad šviestuvai trumpam buvo įjungti praėjusių metų rudenį prieš rinkimus į Seimą, o toliau – ir vėl tamsa.

Šiaulių kaimiškosios seniūnijos seniūnas Ričardas Šiumberevičius tikino, jog tai netiesa, tačiau šiuo metu įjungti apšvietimo negali, nes laukia Administracijos direktoriaus Gipoldo Karklelio įsakymo. Jis turėtų pasirodyti apie rugsėjo vidurį ir tik tada seniūnija įgis teisę apšviesti gatvę. Seniūnija savavališkai įjungti apšvietimo esą neturi teisės.

Seniūnas paaiškino, kad apšvietimas įjungiamas tik tamsiuoju metų laiku – nuo rugsėjo vidurio iki balandžio. Kaimų ir gyvenviečių gatvės apšviečiamos nuo sutemos iki maždaug 22.30 ir dar kelioms valandoms iš ryto. Per naktį žibintai nešviečia.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis sakė, jog seniūnas nėra visiškai teisus. Seniūnas gali sukviesti seniūnaičių sueigą ir visi kartu nuspręsti, kada kokioje gyvenvietėje įjungti apšvietimą.

„Pas mums viskas labai demokratiškai sprendžiama. Kiekviena seniūnija turi savo biudžetą ir pati sprendžia, kas yra svarbiau – ar šaligatvius pasiremontuoti, ar šviesas anksčiau įjungti. Galiojančiu Administracijos direktoriaus įsakymu jiems tokia laisvė yra suteikta“, – aiškino direktorius.

G. Karklelis žadėjo perspėti seniūną dėl galiojančios tvarkos, kurios jis galėjo ir nežinoti, nes dirba tik pirmus metus. Gyventojai dėl gatvės apšvietimo turėtų kreiptis į seniūną.