Naisiškius sujungė jų pomėgiai

Žydrūno BUDZINAUSKO nuotr.
Vanda Sitnikienė kolekcionuoja iš kelionių parsivežtus arbatos šaukštelius.

Balandžio 16 dieną Šiaulių rajono Naisių kultūros darbuotojos vietos gyventojus pakvietė į popietę „Pomėgiai – vien tik privalumai“, skirtą Žemaitiško rašto metams.

Žmonės į renginį rinkosi nešini savo sukauptomis kolekcijomis. Vandos Sitnikienės didžiausias pomėgis – kelionės. Ji atsinešė albumų, kuriuose užfiksuotos kelionių akimirkos. Moteris daug metų kolekcionuoja iš kelionių parsivežtus arbatos šaukštelius, jų turi apie 200 vienetų. Kitas hobis – rožės. Augina apie 100 veislių rožių. Gėlyne pasodinta daugiau kaip 200 kerų.

Aušra Jurgaitienė kolekcionuoja suvenyrinius ąsotėlius. Iš viso jų sukaupė per 140. Taip pat renka ženkliukus, atvirukus. Seniausias atvirukas išleistas 1964 metais. Lankydamasi užsienio šalyse moteris stengiasi parsivežti tos šalies knygą, taip pat iš vaikystės turi knygelių kolekciją.

Kadangi popietė buvo skirta Žemaitiško rašto metams, netrūko ir šia kalba kalbančių naisiečių. Popietės metu susirinkusieji žemaičių kalba skaitė tekstus, dainavo dainas, dalyvavo mini viktorinoje apie žemaitišką raštą. Popietės metu visi noriai papasakojo apie visus savo pomėgius, vaišinosi savo keptais pyragais, arbata.

Savo kūrybos dainų atliko ŠRSKC Gruzdžių filialo solistas Gintaras Kiura.